Polskie Radio
Section05
lotnisko w Modlinie

Prezes ULC: z lotnisk w Polsce może skorzystać w tym roku blisko 45 mln osób

Polskie lotniska obsłużą w tym roku blisko 44,7 mln osób, a to ok. 91 proc. pasażerów z 2019 r., ostatniego przed pandemią - prognozuje prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Ryzykiem dla szacunków jest m.in. wojna w Ukrainie i warunki makroekonomiczne na świecie - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo lotnisko w Modlinie Lotnisko Chopina centralny port komunikacyjny pandemia samoloty podróże infrastruktura

LOTNICTWO Prezes PPL: jesteśmy gotowi na finansowanie lotniska w Modlinie, ale musi ono zacząć na siebie zarabiać

Szef zarządzającego częścią lokalnych lotnisk Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Stanisław Wojtera zadeklarował, że PPL jest gotowe na ratunkowe finansowanie lotniska w Modlinie. Jest jednak warunek - uzdrowienie modelu biznesowego portu, co oznacza brak zgody na dalsze dotowanie Ryanaira. Jak mówi Wojtera, port "musi zacząć na siebie zarabiać".
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo lotnisko w Modlinie POLSKA GOSPODARKA

Modlin: były podejrzenia o podłożeniu bomby w samolocie. "Sytuacja jest już opanowana"

- Około trzech godzin trwała akcja służb na lotnisku w Modlinie, w związku z podejrzeniem o podłożeniu ładunku wybuchowego w samolocie, który wylądował z Włoch - przekazał mł. kpt. Paweł Plagowski z PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. - Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest już opanowana - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo lotnisko w Modlinie Modlin regiony mazowieckie Warszawa służby i bezpieczeństwo

Lotniczy armagedon: zobacz, jak koronawirus uderzył w światowych przewoźników i lotniska

2020 r. zapisze się w historii ruchu lotniczego jako najgorszy od dekad, czego znakiem rozpoznawczym będzie nie tylko drastyczne – dochodzące do 80-90 procent zmniejszenie liczby pasażerów w samolotach oraz na lotniskach, ale i olbrzymie cięcia oszczędnościowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo samoloty turystyka koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa lotnisko w Modlinie

Podejrzany pakunek na lotnisku w Modlinie. Ewakuacja pasażerów

Jak poinformował portal tvp.info, niemal 250 pasażerów zostało ewakuowanych z terminala odlotów na lotnisku Warszawa-Modlin. – Na parkingu pozostawiono bez opieki czarną reklamówkę, została zbadana przez pirotechników – jest bezpieczna – przekazała portalowi Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  Modlin Warszawa lotnisko w Modlinie POLSKA regiony mazowieckie