Polskie Radio
Section05
Chorzów

MŚ w sztafetach: Polacy w Chorzowie walczą o kwalifikację do igrzysk Tokio 2020

Na razie tylko dwie polskie sztafety - 4x400 m kobiet i mieszana ekipa 4x400 m - mają zapewniony występ w igrzyskach olimpijskich w Tokio. O kolejne przepustki - na 4x100 m kobiet i mężczyzn oraz 4x400 m mężczyzn - reprezentanci Polski będą walczyć w sobotę i niedzielę na Stadionie Śląskim w Chorzowie w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet.
Zobacz więcej na temat:  Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m Lekkoatletyka SPORT bieganie Chorzów igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio 2020

MŚ w sztafetach: kłopoty Polaków przed walką o bilet do Tokio. Krzewina nie wystąpi w Chorzowie

W czwartek swoją rezygnację z MŚ sztafet na Stadionie Śląskim w Chorzowie (1-2 maja) ogłosiła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Do grona wielkich nieobecnych w kadrze Polski dołączył również Jakub Krzewina, który z powodów zdrowotnych zrezygnował z udziału, co zdecydowanie utrudni sztafecie walkę o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  Sztafeta 4x400 m Lekkoatletyka SPORT bieganie Chorzów Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska

MŚ w sztafetach: koronawirus miesza w imprezie. Kolejne kraje wycofują się z zawodów w Chorzowie

Obawa przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmusza kolejne kraje do skreślenia się z listy uczestników nieoficjalnych mistrzostw świata w sztafetach, które zaplanowane są na pierwszy weekend maja. To otwiera szansę na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej dla Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m Lekkoatletyka SPORT Chorzów bieganie koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19

Akcja CBŚP w chorzowskim magistracie. Nieoficjalnie: przeszukanie także w mieszkaniu prezydenta miasta

Funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli we wtorek rano przeszukania w chorzowskim Urzędzie Miasta. Zabezpieczają dokumenty w ramach śledztwa, dotyczącego niegospodarności. Według "Gazety Wyborczej", przeszukania odbywały nie tylko w magistracie, ale również w mieszkaniach prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali (PO) i jego zastępców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP prokuratura Chorzów

11. Memoriał Kamili Skolimowskiej: gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim. "Robimy to dla Kamy"

Na początku września na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się lekkoatletyczny 11. Memoriał Kamili Skolimowskiej. W zawodach nie zabraknie najlepszych polskich sportowców. Swój udział potwierdziły także światowe gwiazdy lekkoatletyki - m.in. mistrz olimpijski z Londynu Francuz Renaud Lavillenie (skok o tyczce) czy wicemistrzyni świata z 2017 roku Ukrainka Julija Łewczenko (skok wzwyż).
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Memoriał SPORT Chorzów

Wojewoda śląski: stan pacjenta z Raciborza jest dobry. Współpasażerowie objęci kwarantanną

Wszyscy podróżujący z zakażonym koronawirusem z Lombardii zostali objęci kwarantanną. Nie występują u nich żadne objawy chorobowe - poinformowała w niedzielę Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Urszula Mendera-Bożek. Jak podkreślił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, stan zakażonego pacjenta z Raciborza jest dobry.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus śląskie Chorzów regiony zdrowie społeczeństwo