X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
FILM

Rok polskiego kina

Rok 2008 w końcu należał do polskiego kina. Widać wyraźnie, że coś drgnęło, że powoli, ale widocznie, zmienia się na lepsze. Przez ostatnie lata krytycy narzekali na kiepską jakość rodzimej produkcji filmowej i mieli ku temu dobre powody. Kolejne festiwale w Gdyni okazywały się rozczarowaniem. Mimo nadziei na odnowienie estetyki i tematyki polskiego kina związanych czy to kinem niezależnym, czy wejściem na ekrany filmów młodych twórców, kolejne produkcje zawodziły oczekiwania. Pojawiały się oczy
Zobacz więcej na temat:  FILM POLSKA Gdynia Moskwa mali Europa

Ile waży koń trojański?

Po czterech latach milczenia (tyle minęło od premiery „Vinci”) Juliusz Machulski powraca z filmem, który sam zapowiada jako komedię romantyczną, czyli gatunkiem bardzo lubianym przez publiczność, ale negatywnie ocenianym przez krytykę. W rzeczywistości „Ile waży koń trojański” jest czymś więcej, niż jak wskazywałaby klasyfikacja, lukrowaną historią z happy endem.
Zobacz więcej na temat:  FILM Juliusz Machulski POLSKA ilona ostrowska język angielski Maja Ostaszewska

Alternatywny bruderszaft z Belzebubem

Maciej Rybiński rocznik 1945. Zaczynał od dziennikarstwa sportowego, następnie osiadł w redakcji „ITD” – za PRL jednego z ciekawszych tygodników. Od 1982 na emigracji – NRF, Wielka Brytania. Od lat 90. współpracownik „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Gazety Polskiej”, „Faktów”. Kilka dni temu wydawnictwo Axel Springer Polska, rzuciło na rynek jego powieść: „Bruderszaft z Belzebubem”.
Zobacz więcej na temat:  FILM literatura Maciej Rybiński wywiad POLSKA podróże Warszawa Rzeczpospolita Wielka Brytania