Polskie Radio
Section05
Grażyna Auguścik

"2 The Light". Grażyna Auguścik: muzyka zawsze była dla mnie światłem

- To krok w kierunku światła. Chyba nie ma nic piękniejszego niż dążenie do światła, czyli do nadziei, do tego, co jest pozytywne. Muzyka jest jednym z elementów, które niosą dużo pozytywnych wibracji. Dla mnie muzyka zawsze była światłem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Grażyna Auguścik, nawiązując do tytułu swojej najnowszej płyty "2 The Light". 
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Grażyna Auguścik Jazz

Grażyna Auguścik i trio Kuby Stankiewicza w repertuarze Victora Younga [ZOBACZ WIDEO]

W cyklu Jazz.PL królowała muzyka Victora Younga. Kompozytor o polskich korzeniach zmienił oblicze amerykańskiej muzyki filmowej i popularnej, a utwory jego autorstwa zyskały miano standardów jazzowych. "Stella by Starlight", "My Foolish Heart", czy "When I Fall in Love" wykonywały takie sławy jak Ella Fitzgerald, Frank Sinatra, Nat King Cole, Charlie Parker, Miles Davis czy Stan Getz, ale także gwiazdy wywodzące się z innych gatunków muzycznych od Ricka Astleya po Celine Dion.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Grażyna Auguścik Wojciech Pulcyn Kuba Stankiewicz Sebastian Frankiewicz Victor Young

Grażyna Auguścik: wciąż jestem w procesie dokształcania się

W piątkowej (25 listopada) odsłonie cyklu "Jazz.PL" jedną z gwiazd jest Grażyna Auguścik. Wokalistka i producentka muzyczna od 34 lat mieszka w Chicago i jak sama przyznaje, wciąż ma wrażenie, że powinna zostać w Stanach dłużej. - Ja jestem ciągle w procesie dokształcania się - przyznaje w rozmowie z Rochem Sicińskim.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Grażyna Auguścik Chicago Jazz Roch Siciński MUZYKA Fryderyk Chopin