Polskie Radio
Section05
Krzysztof Bosak

SONDAŻ Premier Morawiecki zdecydowanym zwycięzcą debaty. Tusk daleko w tyle. Znamy wyniki sondażu

Premier Mateusz Morawiecki wyraźnie wygrał debatę TVP - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska PO Szymon Hołownia Joanna Scheuring-Wielgus lewica Polska 2050 Krzysztof Bosak Konfederacja polityka sondaż wybory parlamentarne wybory 2023 wybory w Polsce debata

ANALIZA Nielegał, przypadkowy ochroniarz Putina i nienaiwna pani "bez szans z Rosją". O kandydatach Konfederacji

Były pracownik Rosnieftu, b. ochroniarz Putina i rosyjskiego ministra rolnictwa, "nielegał" SB, zwolennicy teorii spiskowych - na listach wyborczych Konfederacji nie brakuje kontrowersyjnych postaci. Przyjrzeliśmy się poszczególnym kandydatom do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory parlamentarne wybory 2023 wybory w Polsce polityka Konfederacja Krzysztof Bosak Sejm Rosja

Debata wyborcza w TVP. Politycy będą pytani o migrację, wiek emerytalny i świadczenia społeczne

Migracja, prywatyzacja, wiek emerytalny, bezpieczeństwo, bezrobocie oraz świadczenia społeczne - to zagadnienia, o które będą pytani politycy podczas poniedziałkowej debaty wyborczej. W przedwyborczym pojedynku zmierzą się: Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Joanna Scheuring-Wielgus, Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak i Krzysztof Maj.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce POLSKA wybory 2023 Mateusz Morawiecki Donald Tusk Krzysztof Bosak

TYLKO U NAS Debata "Najważniejsze Wybory". Pytania uczestników

W drugiej części debaty uczestnicy wybierali kolejno rozmówców, każdy z pytanych miał minutę na odpowiedź. Poruszono kwestie, które są w centrum bieżących dyskusji politycznych. W debacie prowadzonej przez Krzysztofa Świątka i Jacka Prusinowskiego wzięli udział: Krzysztof Bosak (Konfederacja), Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Dariusz Kacprzak (wiceburmistrz Pragi Północ, Niezależni Samorządowcy), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica) i Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Bosak Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Anna Maria Żukowska Konfederacja Nowa Lewica debata

Konfederacja chce podniesienia wieku emerytalnego? Bosak wskazuje na "rażącą niesprawiedliwość" obecnych przepisów

Obecnie obowiązujące zasady przechodzenia na emeryturę są niesprawiedliwe - przekonywał w rozmowie z Radiem Plus jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak. Pytany o sprawę wieku emerytalnego przyznał, że odrzuca "PiS-owski radykalizm w populizmie socjalnym", jest też przeciwko "radykalizmowi Platformy, która podniosła wiek emerytalny do jednego z najwyższych w Europie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce Krzysztof Bosak Konfederacja emerytura kampania wyborcza

Spór o Marsz Niepodległości. Bąkiewicz: propaganda Goebbelsa oraz ta Winnickiego i Bosaka mają ze sobą wiele wspólnego

- Chodzi o to, czym ma być Marsz Niepodległości? Czy ma być ideą jednoczącą Polaków, czy marszem Konfederacji lub Ruchu Narodowego? Politycy chcą to wykorzystać. Moim zdaniem Marsz Niepodległości powinien pozostać oddolną inicjatywą łączącą Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Krzysztof Bosak Robert Winnicki POLSKA

Kownacki: do szkół wchodzi ogromny natłok niekontrolowanych organizacji lewicowych

- Natłok organizacji lewicowych, które wchodzą do szkół jest ogromny i to jest problem w Polsce. Niestety ani rodzice, ani państwo nie mieli na to wpływu. Gdy odpowiedzialność będzie spoczywała na kuratorze, to będzie można rozliczać jakie organizacje oraz w jakim celu wchodzą do szkół - powiedział, odnosząc się do nowelizacji prawa oświatowego, poseł Bartosz Kownacki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek szkoła dzieci młodzież Tomasz Rzymkowski Krzysztof Bosak Bartosz Kownacki Marek Sawicki

Konflikt Rosja-Ukraina. Bosak: mamy do czynienia z bezprecedensową mobilizacją dyplomatyczną państw zachodnich

– Niejednoznaczna jest kwestia przekazywania broni Ukrainie. Nie wiemy, co jest w zamian. Bardzo bym chciał, żeby i u nas – za kulisami – też było dobijanie konkretnych interesów, na których Polsce zależy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Bosak Konfederacja Rosja Ukraina wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe Europa Beata Michniewicz Trójka infografika ŚWIAT serwis wschodni

Krzysztof Bosak: przymus nie zwiększy zaszczepienia społeczeństwa, wygeneruje konflikty społeczne

- Wprowadzając przymus, nie zwiększy się już zaszczepienia społeczeństwa. Wygeneruje się tylko większy konflikt społeczny. Będzie też więcej spraw w sądach. Pod Sejmem już odbyło się wiele protestów przeciwko segregacji sanitarnej czy przymusowym szczepieniom - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konfederacja Krzysztof Bosak szczepienia COVID-19 epidemia