Polskie Radio
Section05
Jerzy Targalski

Dr Jerzy Targalski o wizycie Joe Bidena w Europie: Niemcy mają odciążyć USA

- Cały czas celem Rosji jest bycie mocarstwem współdecydującym o losach Europy. W tej chwili wszyscy w Europie spodziewają się, że Biden powierzy sprawy europejskie Niemcom i się do tego przygotowują - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Dorota Kania Jerzy Targalski

"Wspólna akcja Rosji i Łukaszenki". Dr Jerzy Targalski o porwaniu samolotu w Mińsku

- Ukaranie Łukaszenki jest oczywiście słuszne, ale to za mało. Główny cios powinien być wymierzony w Putina, tak by zrozumiał, że popieranie takich akcji nie  może być tolerowane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, komentując zatrzymanie samolotu w Mińsku przez służby Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Dorota Kania Jerzy Targalski

"Testują reakcje służb innych państw". Dr Targalski o rosyjskim cyberataku na sieć rurociągów

- Rosjanie już od wielu lat dokonują rozmaitych ataków hakerskich. Robią to między innymi po to, żeby przetestować odporność oprogramowania i przetestować, jak będą reagowały służby państw  zachodnich. To nic nowego, jeśli chodzi o działania Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Jerzy Targalski.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski Rosja konflikty międzynarodowe ŚWIAT energetyka cyberatak

"Związek Radziecki w wydaniu XXI wieku". Dr Maria Domańska o sprawie Nawalnego

- Szantaż wobec Nawalnego, nękanie w więzieniu, nękanie współpracowników, kolejne ustawy, które godzą w struktury Nawalnego, to wszystko służy temu, by wysłać wyraźne sygnał społeczeństwu i Zachodowi, że Rosji nikt nie ma prawa mówić, jak rządzić - mówiła w Polskim Radiu 24 Dr Maria Domańska (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Jerzy Targalski Rosja Aleksiej Nawalny Antoni Trzmiel

Mija 10 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Dr Targalski: ten konflikt dalej będzie się tlił

- Rosja chciałaby zakończyć ten konflikt, ale pod warunkiem, że sama będzie kontrolowała Syrię, a to nie jest w tej chwili możliwe. Sytuacja zależy zarówno od stosunków rosyjsko-irańskich, ale także od tego, jak dalej potoczą się sprawy na linii USA - Iran. Mimo zapowiedzi Joe Bidena o porozumieniu z Iranem w tej chwili nic nie wskazuje na to, by do niego doszło. Obie strony pokazują politykę siły - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Dorota Kania Jerzy Targalski Rosja Syria Iran

Koniec procesu impeachmentu Trumpa. Dr Targalski: droga dla niego jest teraz otwarta

- Jestem raczej sceptykiem co do tego, czy Donald Trump będzie kandydował w kolejnych wyborach prezydenckich. Chodzi o to, żeby mieć określone poparcie, by wygrać wybory, a rozbicie w Partii Republikańskiej nie będzie temu sprzyjało - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Trump USA Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA polityka Jerzy Targalski Dorota Kania Polskie Radio 24

Wybory prezydenckie w USA. Dr Targalski: główną rolę odegrały fałszerstwa Demokratów

- Mogło dojść do prób zaangażowania się Chin i Rosji w przebieg wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, jednak główną rolę odegrały fałszerstwa Demokratów, co do tego nie ma wątpliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog i specjalista ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Dorota Kania Jerzy Targalski wybory prezydenckie w USA prezydenci USA hakerzy Ameryka Północna