X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jerzy Targalski

Jerzy Targalski: Niemcy dążą do konfrontacji z USA

Perspektywa stałej obecności wojskowej USA w Polsce przestaje być tylko pobożnym życzeniem. Komisja sił zbrojnych amerykańskiego Senatu chce zlecić Pentagonowi ocenę zasadności stacjonowania sił lądowych Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski. O pomyśle na utworzenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Targalski Rosja USA NATO Unia Europejska Niemcy

„Istnieje zagrożenie, że powstanie rosyjski rząd w Rzymie"

- Wybory we Włoszech wygrały partie prorosyjskie i mówi się o tym, że w ramach negocjacji może powstać rząd, w którym premierem zostałby Matteo Salvini, a więc człowiek, który jest sojusznikiem Putina – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. We Włoszech trwają negocjacje dotyczące utworzenia rządu po wyborach, które nie wyłoniły wyraźnej większości zdolnej utworzyć samodzielnie rząd.
Zobacz więcej na temat:  Włochy Rosja Jerzy Targalski wybory we Włoszech

"Nord Stream 2 śmiertelnym zagrożeniem dla Polski"

W niedzielnych wyborach prezydenckich Putin uzyskał 76,67 proc. głosów - poinformowała w poniedziałek rosyjska Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 99,8 proc. głosów. Frekwencja wynosiła 67,4 proc. - Polska padnie pierwszą ofiarą sojuszu gospodarczego Rosji i Niemiec - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, który skomentował wyniki wyborów w Rosji i zagrożenia związane z budową Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Targalski Nord Stream 2 Rosja Niemcy gaz ziemny energetyka Moskwa Berlin

Dr Jerzy Targalski o relacjach polsko-izraelskich

- Trzeba się zdecydować czy się poddajemy, zostajemy pariasami całego świata i przyznajemy się, że to my dokonaliśmy Holokaustu i w związku z tym będziemy do końca świata płacili odszkodowania, czy też walczymy o nasze interesy, które zgadzają się w tym przypadku ze stanem rzeczywistym, czyli z prawdą – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. Odniósł się w ten sposób do sporu Izrael-Polska.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski Izrael Żydzi Holokaust IPN

"Izrael chce uznania współwiny Polaków za Holokaust"

Lider izraelskiej centrowej opozycyjnej partii Jest Przyszłość Jair Lapid skrytykował w poniedziałek premiera Benjamina Netanjahu za plan podjęcia negocjacji z polskimi władzami w sprawie nowelizacji ustawy o IPN - podaje anglojęzyczny portal Times of Israel. „Nie będziemy negocjować w sprawie pamięci o poległych” – mówił Lapid. O sporze z Izraelem mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust Izrael Niemcy II wojna światowa historia Polski Jerzy Targalski Żydzi

USA. Czy zapłacimy za mienie żydowskie?

- Kto będzie bardziej lobbował, ten będzie mniej stratny – przekonywał dr Jerzy Targalski, mówiąc w Polskim Radiu 24 o ustawie Justice for Uncompensated Survivors Today. Przyznaje ona Departamentowi Stanu USA prawo do wspierania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców. – To czas, aby polski rząd zaczął interweniować – dodał politolog.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski USA Waszyngton Holokaust reparacje wojenne Żydzi Marek Suski

Jerzy Targalski: Niemcy wypowiedziały nam wojnę

- Węgry zablokują sankcje wobec Polski i prawdopodobnie do nich nie dojdzie, ale to nie jest koniec. Niemcy wypowiedziały nam wojnę i będą tę wojnę prowadziły – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. Odniósł się w ten sposób do wizyty premiera Morawieckiego na Węgrzech. Mówił też o jego wtorkowej wizycie w Brukseli, podczas której spotka się z Jean-Claude Junckerem i Fransem Timmermansem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Targalski Niemcy Unia Europejska Viktor Orban Węgry

"USA budują siły zbrojne na wojnę z Chinami i vice versa"

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w opublikowanym w piątek wywiadzie dla „New York Timesa”, że postępuje wobec Chin łagodnie, ponieważ liczy na pomoc tego kraju w sprawie Korei Północnej. Zastrzegł jednak, że jego cierpliwość może się niedługo skończyć. O wydarzeniach międzynarodowych mijającego roku, m.in. o stosuknach amerykańsko - chińskich mówili w audycji Debata PR24 dr Małgorzata Bonikowska (prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych), Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute) i dr Jerzy Targalski (politolog i historyk).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Chiny Jerzy Targalski Andrzej Talaga Paweł Lekki Azja Unia Europejska Rosja ŚWIAT