Polskie Radio
Section05
Katarzyna Błaszczyk

"Dostawcy” – reportaż Katarzyny Błaszczyk

Czy to możliwe, by w Polsce podczas koronawirusa ludzie byli po prostu głodni? Niestety tak. Zdarza się, że Ci, którzy muszą pozostawać w domach nie mają, co jeść. Opowieść wolontariuszy, którzy zaangażowali się w rozwożenie posiłków do osób, które podczas pandemii znalazły się w szczególnej potrzebie. Dlaczego to robią? Jak wygląda ich praca? W jaki sposób każdy z nas może pomóc?
Zobacz więcej na temat:  reportaż Katarzyna Błaszczyk

"Kryzysowe posiłki"- reportaż Katarzyny Błaszczyk

Codziennie w Warszawie do osób potrzebujących trafia ponad 150 posiłków przygotowanych przez znaną restaurację obsługiwaną przez niewidomych kelnerów. Jest to pomysł Fundacji Pomocy Rodzinie "Człowiek w potrzebie", która w ten sposób wspomaga seniorów, samotne matki, osoby, które nagle zostały bez pracy. Część funduszy uzyskanych ze zbiórki jest przeznaczona na wynagrodzenia dla niewidomych kelnerów. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Katarzyna Błaszczyk

Katarzyna Błaszczyk gościem „Spotkania z Reportażem Radiowym”

Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza w piątek, 28.02.2020, o godz. 18.00 na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu Katarzyny Błaszczyk "O misiu, który zasnął ze smutku". Spotkanie odbędzie się w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta  22/24). Prowadzenie - Irena Piłatowska. Wstęp wolny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż spotkanie z reportażem Irena Piłatowska Katarzyna Błaszczyk klub księgarza