Polskie Radio
Section05
Katarzyna Żukrowska

Rosyjskie aktywa na Zachodzie. Ekspertka o propozycji Stanów Zjednoczonych

Amerykanie namawiają kraje G7 na wykorzystanie przychodów z rosyjskich aktywów na rzecz Ukrainy. - Mówią również o przyszłym oprocentowaniu, co de facto oznaczałoby naruszenie kapitału, który jest przechowywany przez Rosjan w krajach zachodnich - komentuje w Programie 1 Polskiego Radia prof. Katarzyna Żukrowska ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata USA Europa Zachodnia Paweł Lekki Rosja Ukraina Katarzyna Żukrowska Stanisław Niewiński Małgorzata Telmińska

Brytyjski premier w Polsce. "Londyn może wypełnić rolę USA"

- Polska coraz lepiej współpracuje z Wielką Brytanią, biorąc pod uwagę to, że Stany Zjednoczone dzisiaj nie mogą skupić się wyłącznie na wzmacnianiu wschodniej flanki NATO. Tę rolę może odegrać Wielka Brytania - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia dr Beata Górka-Winter z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Beata Górka-Winter Ukraina wojna na Ukrainie Katarzyna Żukrowska Andrzej Talaga

Wojna w Strefie Gazy. Ogrom cywilnych ofiar. "To nie może znaleźć aprobaty społeczności międzynarodowej"

W wojnie Izraela z Hamasem giną cywile. - Bez wątpienia to nie może znaleźć aprobaty w społeczności międzynarodowej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maciej Münnich z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak to wpłynie na działania wojskowe Izraela?
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Unia Europejska Izrael Hamas Maciej Münnich Katarzyna Żukrowska Amanda Dziubińska