Polskie Radio
Section05
Końskie

KOLEJ PLUS Pociągi pasażerskie wróciły do Końskich. To efekt rewitalizacji linii przebiegającej przez 3 województwa

Wczoraj pierwsze pociągi, dziś uroczystość z udziałem samorządowców i polityków. Po 12 latach przerwy pociągi wróciły na odcinek linii kolejowej numer 25 z Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej, w tym do miejscowości Końskie. To właśnie na peronie stacji w tym mieście prezydent Andrzej Duda prawie dwa lata temu podpisał ustawę "Kolej plus", której celem jest przywracanie lokalnych, pasażerskich połączeń w kraju. Rewitalizacja linii na tym odcinku kosztowała prawie 30 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  kolej Końskie Tomaszów Mazowiecki GOSPODARKA infrastruktura

Wybory prezydenckie 2020. Poseł PiS: Rafał Trzaskowski ucieka, boi się

- Andrzej Duda miał czas na to, żeby spontanicznie spotkać się z ludźmi i porozmawiać z nimi, odpowiedzieć na ich pytania. To pokazuje ogromną różnicę pomiędzy jego podejściem a podejściem Rafała Trzaskowskiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PO Grzegorz Napieralski, który przyznał, że żałuje, iż nie doszło do konfrontacji kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania wybory prezydenckie 2020 debata Końskie Leszno Andrzej Duda Rafał Trzaskowski kampania prezydencka Grzegorz Napieralski