Polskie Radio
Section05
Korea Północna

Moskwa i Pjongjang zignorują ostrzeżenia USA. Nowe informacje przed spotkaniem Kim Dzong Una z Putinem

Rosja i Korea Północna "nie są zainteresowane" ostrzeżeniami USA powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez Reutera powołującego się na rosyjskie media. Pieskow miał w ten sposób skomentować ostrzeżenia Waszyngtonu przed sprzedażą Rosji północnokoreańskiej broni. Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przybył już do Rosji. We Władywostoku ma spotkać się z Władimirem Putinem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Rosja Władimir Putin Moskwa Azja polityka USA Kim Dzong Un

Kim Dzong Un spotka się z Putinem. Północnokoreańskie media potwierdzają wyjazd z Pjongjangu

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un opuścił w niedzielę wieczorem Pjongjang i udał się prywatnym pociągiem w podróż do Rosji - poinformowała we wtorek północnokoreańska agencja prasowa KCNA. To pierwsze oficjalne potwierdzenie ze strony Korei Północnej wcześniejszych doniesień, że Kim jest w drodze na spotkanie z Putinem we Władywostoku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Azja Wschodnia Korea Północna Rosja

Amerykanie drwią z Putina. "Musi przemierzyć cały swój kraj, by błagać o pomoc światowego pariasa"

- Fakt, że Putin spotka się Kim Dzong Unem, przemierzając cały swój kraj, pokazuje, że Putin jest zdany na błaganie o pomoc światowego pariasa. To świadczy o jego strategicznej porażce - powiedział w poniedziałek rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller. Rzecznik dodał w odpowiedzi na pytanie PAP, że "nie jest to wizyta towarzyska"
Zobacz więcej na temat:  Korea Północna Rosja Kim Dzong Un Władimir Putin dyplomacja ŚWIAT Azja

Prezydent Korei Południowej ostrzega na azjatyckim forum. Chodzi o militarną współpracę Pjongjangu z Moskwą

Prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol wezwał na spotkaniu uczestników szczytu ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej) w Dżakarcie do natychmiastowego zaprzestania prób nawiązania współpracy wojskowej z Koreą Północną – podała w środę agencja Reutera. Jego słowa pojawiają się w kontekście doniesień o negocjacjach zbrojeniowych między Pjongjangiem a Moskwą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Rosja Władimir Putin Moskwa Azja Korea Południowa polityka

Korea Północna zwiększa produkcję broni. Uzbrojenie ma wesprzeć Rosję w napaści na Ukrainę

Rosja próbuje pozyskiwać, kurczące się w wyniku agresji na Ukrainie, uzbrojenie od swoich sojuszników. W ostatnim czasie przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nakazał zakładom zbrojeniowym w swoim kraju zwiększenie produkcji. W ocenie komentatorów północnokoreański sprzęt ma trafić właśnie do Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Północna Rosja wojna na Ukrainie Ukraina