Polskie Radio
Section05
Korea Północna

Półwysep Koreański. "Kontrolowane napięcie"

Trwające Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu są wykorzystywane przez Koreę Południową do dialogu z Koreą Północną. Do tego typu działań z rezerwą podchodzą jednak Stany Zjednoczone. W Świecie w Powiększeniu o postawie Waszyngtonu wobec potencjalnej odwilży pomiędzy koreańskimi państwami mówił Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Korea Południowa Korea Północna USA Mike Pence

Pjongczang: Igrzyska a dyplomacja

W piątek rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. Podczas inauguracji sportowych zmagań obecni będą politycy z całego świata – Polski, Stanów Zjednoczonych, Chin, Niemiec, czy też nawet Korei Północnej. Czy na marginesie sportowego święta dojdzie do kuluarowych rozmów? O tym w Świecie w Powiększeniu mówił Jakub Mielnik z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Korea Południowa Korea Północna dyplomacja

Jak Korea Północna rozgrywa Igrzyska w Pjongczangu?

- Korea Północna z jednej strony pokazuje, że chce współpracować z Koreą Południową, a z drugiej strony nie zapomina o filarze swojej polityki zagranicznej, czyli straszeniu państw położonych przy jej granicach. Ten pokaz sił ma miejsce dziś w Pjongjangu - mówił w rozmowie z PolskieRadio.pl Nicolas Levi (Centrum Studiów Polska-Azja). 
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Korea Północna PjongCzang 2018 broń nuklearna Kim Dzong Un