X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kuba

Życie codzienne na Kubie. Kraj absurdów

Ten kraj mógłby być niemal samowystarczalny. Tymczasem jego mieszkańcy każdego dnia walczą z ogromną biedą i nierzadko również z głodem. Mimo to są wiecznie uśmiechnięci i niezwykle życzliwi. Może dlatego, że słońce świeci tam niemal przez cały rok. A może dlatego, że innego świata po prostu nie znają. Jak żyje przeciętny Kubańczyk? W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Ewa Kołodziejska, podróżniczka.
Zobacz więcej na temat:  podróże Kuba turystyka

Donald Trump planuje „powrót do przeszłości” w stosunkach z Kubą

Prezydent Donald Trump zamierza ponownie wprowadzić ograniczenia w handlu i w podróżowaniu na Kubę. W ramach normalizacji stosunków dyplomatycznych Waszyngtonu z Hawaną zniósł je jego poprzednik, Barack Obama. Trump zamierza przedstawić założenia swojej polityki wobec Kuby jeszcze w tym miesiącu, podczas wiecu w Miami, największym mieście Florydy, zwanym "nieoficjalną kubańską stolicą Stanów Zjednoczonych".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Kuba Donald Trump Barack Obama

Najważniejsze wydarzenia minionego roku na świecie

Pierwsza połowa roku upłynęła w Europie pod znakiem kryzysu migracyjnego. Nie bez wpływu na nastroje w Unii Europejskiej pozostała też decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Wspólnoty. Świat w napięciu oczekiwał również nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tragedie wciąż rozgrywają się na Bliskim Wschodzie. Najważniejsze wydarzenia 2016 roku w audycji Gorąca Planeta podsumował Marcin Pośpiech.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Pośpiech Fidel Castro terroryzm imigranci w Europie Brexit Turcja zamachy w Europie Syria Aleppo Kuba