Polskie Radio
Section05
Maciej Wąsik

Wiceszef MSWiA dziękuje strażakom. "Stoją na czele międzynarodowej pomocy na Ukrainie"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wiceszef MSWiA Maciej Wąsik podziękował strażakom za ich służbę. - Polska stoi na czele pomocy międzynarodowej dla straży ukraińskiej - podkreślił. Dodał, że nasz kraj stał się "hubem pomocowym", skąd sprzęt z różnych stron świata jest transportowany do Lwowa i dalej na wschód Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Ukraina służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik straż pożarna

Budowa zapory na granicy z Białorusią. Wiceszef MSWiA przekazał, jak idą prace

Jak powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, budowa zapory na granicy z Białorusią "idzie dobrze". - Jestem przekonany, że dotrzymamy słowa. Przypomnę, że obiecaliśmy, że zapora powstanie w I połowie roku - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo MSWiA granica straż graniczna kryzys na granicy Białoruś POLSKA

"Uzupełniamy sankcje UE". Wiceszef MSWiA tłumaczy, dlaczego Polska wprowadza oddzielne restrykcje

- W Polsce działają rosyjskie firmy, które albo nie zostały objęte unijnymi sankcjami, albo od nich uciekły. Bo zdarza się tak, że natychmiast po ich wprowadzeniu jakiś oligarcha przepisał swoją firmę na brata albo siostrę - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Władimir Putin sankcje sankcje Unii Europejskiej

Polska nakłada sankcje na Rosję i Białoruś. Szef MSWiA: na pierwszej liście 50 podmiotów

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński przedstawił treść pierwszej listy sankcyjnej, na której znalazło się 50 rosyjskich i białoruskich podmiotów. Jak zaznaczył, polskie sankcje mają być uzupełnieniem europejskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Rosja Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sankcje Maciej Wąsik GOSPODARKA wojna na Ukrainie

Sankcje UE wobec Rosji. Wiceszef MSWiA: wykonaliśmy je w 100 proc., idziemy dalej

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik oświadczył, że Polska w całości wykonała założenia unijnych sankcji, które zostały nałożone na Rosję po agresji na Ukrainę. - Idziemy dalej, bo chcemy wspierać Ukrainę, bo wiemy, że wolna i bezpieczna Ukraina to polska racja stanu - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wojna 2022 sankcje Unii Europejskiej Ukraina Rosja Maciej Wąsik

POLSKIE RADIO 24 Wiceszef MSWiA: w Buczy doszło do ludobójstwa, świat musi mocno zareagować

 - W naszym interesie jest to, aby Rosję dotknęły jak największe sankcje gospodarcze, żeby Rosja odczuła, że nie opłaca się prowadzić wojny, by Rosjanie odczuli, że Władimir Putin prowadzi ich nad krawędź przepaści, żeby w Rosji doszło do zmian, które spowodują, że nie będzie już takich sytuacji jak na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Władimir Putin sankcje

Wsparcie za przyjęcie uchodźców pod swój dach. Środki dla polskich rodzin, wojewodów i samorządów

- Koszty, które ponoszą wojewodowie i samorządy, zostaną zwrócone - zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Pieniądze trafią też do Polaków, którzy zdecydowali się przyjąć pod swój dach uchodźców. Wiceminister poinformował, że w obliczu napływu osób z Ukrainy wsparcie w pracy dostaną również w razie potrzeby urzędnicy.
Zobacz więcej na temat:  polityka wojna na Ukrainie MSWiA uchodźcy Maciej Wąsik

Zwrot kosztów za przyjęcie uchodźców pod swój dach. Pieniądze dla polskich rodzin, wojewodów i samorządów

- Koszty, które ponoszą wojewodowie i samorządy, zostaną zwrócone - zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Pieniądze trafią też do Polaków, którzy zdecydowali się przyjąć pod swój dach uchodźców. Wiceminister poinformował, że w obliczu napływu osób z Ukrainy wsparcie w pracy dostaną również w razie potrzeby urzędnicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wojna na Ukrainie wojna 2022 MSWiA uchodźcy Maciej Wąsik

Janina Ochojska znów szokuje. Wąsik: wspiera pani Putina i Łukaszenkę, którzy chcą destabilizacji Polski

- Zostaniecie osądzeni za zbrodnie, które kojarzą mi się z nazizmem i rasizmem - napisała na Twitterze europoseł Janina Ochojska, która związana jest z Platformą Obywatelską. Te słowa skierowała do ministra i wiceministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś uchodźcy migracja Janina Ochojska Maciej Wąsik Władimir Putin Aleksander Łukaszenka