Polskie Radio
Section05
ułaskawienie Mariusza Kamińskiego

SONDAŻ Wizerunek prezydenta Dudy ucierpiał na sprawie Kamińskiego i Wąsika? Jest sondaż

62,8 proc. badanych uważa, że wizerunek Andrzeja Dudy najbardziej ucierpiał na zamieszaniu wokół Kamińskiego i Wąsika - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 12,9 proc. ankietowanych wskazało marszałka Sejmu Szymona Hołownię, 9,2 proc. Donalda Tuska, a 2,8 proc. Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński Maciej Wąsik Andrzej Duda polityka sondaż

PR24 Kamiński i Wąsik chcą wrócić do Sejmu. Poseł KO: to teatr polityczny

- Był prawomocny wyrok sądu, w związku z czym zostały wygaszone te mandaty przez pana marszałka Szymona Hołownię. Moim zdaniem sprawa jest zerojedynkowa - mówił w Polskim Radiu 24 poseł KO Patryk Jaskulski, komentując zapowiedzi Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika o chęci powrotu do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka Sejm Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

PR24 Kamiński i Wąsik ułaskawieni przez prezydenta. Senator Kwiatkowski: prawo mówi, że ich mandaty są wygaszone

- Przepisy prawa - konstytucja, kodeks wyborczy - mówią, że mandat poselski jest wygaszony w momencie skazania prawomocnym wyrokiem wydanym z oskarżenia publicznego - mówił w Polskim Radiu 24 senator Krzysztof Kwiatkowski, zauważając, że w przypadku Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika właśnie tak się stało. - Prawo łaski i prezydent nie są sądem III instancji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Krzysztof Kwiatkowski polityka Sejm Mariusz Kamiński Maciej Wąsik POLSKA

"Prezydent skrócił front wyniszczającej wojny", "bandyci ułaskawieni". Politycy komentują decyzję Andrzeja Dudy

"Bandyci ułaskawieni", "prezydent staje przeciw prawu i państwu" - ocenili przedstawiciele koalicji rządowej, odnosząc się do wtorkowej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy PiS podkreślali, że na wolność wychodzą "bezprawnie uwięzieni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Błaszczak Michał Wójcik Beata Szydło Małgorzata Gosiewska Adam Szłapka Andrzej Duda Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

"Akt łaski nie jest bezpośrednią podstawą do zwolnienia z zakładu karnego". Karnista ws. Kamińskiego i Wąsika

Adiunkt w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji (Katedra Kryminologii i Polityki Kryminalnej) Uniwersytetu Warszawskiego dr Łukasz Chojniak, powiedział, że "postanowienie prezydenta RP o akcie łaski nie jest bezpośrednią podstawą do zwolnienia z zakładu karnego". - Potrzebne jest zarządzenie sądu - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent polityka kancelaria prezydenta Andrzej Duda Mariusz Kamiński Adam Bodnar

Prezydent Andrzej Duda ponownie ułaskawił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że ponownie ułaskawił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. - Jest to efekt postępowania ułaskawieniowego, które wszcząłem 11 stycznia - podkreślił w oświadczeniu. Prezydent zaapelował o natychmiastowe procedowanie sprawy przez ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego i szybkie wypuszczenie ich z zakładów karnych. Wskazał m.in. na ich problemy zdrowotne wynikające z prowadzonej głodówki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda kancelaria prezydenta polityka Mariusz Kamiński Maciej Wąsik prezydent Adam Bodnar

"Muszę ich ratować". Prezydent o sytuacji Kamińskiego i Wąsika

- Dzisiaj Mariusz Kamiński jest w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, prowadzi cały czas strajk głodowy. Maciej Wąsik także prowadzi strajk głodowy. Chciałbym, żeby to zostało przerwane. Jeżeli może to zostać przerwane tylko i wyłącznie przez to, że ja ich ponownie po prostu ułaskawię, żeby po prostu ich ratować, to to zrobię - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Mariusz Kamiński Maciej Wąsik