Polskie Radio
Section05
Marcin Troński

Słuchowisko o Andrzeju Szalawskim. Premiera w Dwójce

Kolejna premiera w dwójkowym cyklu "Wieczór ze Słuchowiskiem". Tym razem radiowa opowieść o znanym aktorze teatralnym i filmowym Andrzeju Szalawskim. Jak pamiętamy, popularność aktorowi przyniosła wspaniała rola Juranda ze Spychowa w filmie "Krzyżacy" A. Forda. Autorem i reżyserem słuchowiska jest Marcin Troński, który przywołuje nowe nieznane fakty z życia swojego oczyma. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Marcin Troński

"Melania" - w roli tytułowej Maja Komorowska

Kolejne autorskie słuchowisko aktora Marcin Trońskiego. W najbliższą niedzielę tuż po godz. 17.10 Teatr Polskiego Radia zaprasza na opowieść o żonie, matce i babci w jednej osobie. Słuchowisko wyreżyserował autor, a do swojego projektu zaprosił oprócz Mai Komorowskiej - Jerzego Radzwiłowicza, Marię Pakulnis, Grzegorza Kwietnia i Rafała Zawieruchę. Premiera w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Troński Polecamy słuchowisko

"Parabank, czyli Dobroczyńca ubogich" w radiowej Jedynce

Zapraszamy na premierę komedii Marcina Trońskiego. Kilku mężczyzn przebywających w szpitalu na jednym oddziale, za namową byłego pracownika parabankowej instytucji finansowej, postanawia zrobić napad, by ochronić pieniądze przywłaszczone przez prezesa tej instytucji... Czy jednak mogą ufać prowodyrowi tej akcji? Zabawna sztuka o zgubnych skutkach ufania nieodpowiednim ludziom...
Zobacz więcej na temat:  komedia Marcin Troński parabanki Polecamy słuchowisko Teatr Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia w podzięce aktorom

- Każdego roku moglibyśmy wręczać 50 nagród, ale piękno Wielkiego Splendora polega właśnie na tym, że jest przyznawany raz w roku i raz na całe życie, nie można go otrzymać po raz drugi - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Chrzanowska Artur Gotz Daniel Wydrych Janusz Kukuła Katarzyna Dą…browska Krzysztof Grzesiowski Marcin Troński Marta Żmuda Trzebiatowska Splendory Teatr Polskiego Radia