Polskie Radio
Section05
Marek Magierowski

Magierowski ostrzegał w USA przed Nord Stream 2

Podczas zakończonej w piątek wizyty w Waszyngtonie, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marek Magierowski, spotkał się z przedstawicielami administracji Donalda Trumpa, z amerykańskich ustawodawcami na Kapitolu, biznesmenami i ekspertami stołecznych "think-tanków". Głównym tematami rozmów były zagadnienia polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja Nord Stream 2 Marek Magierowski

"Nie dziwi mnie decyzja Małgorzaty Sadurskiej"

Informację, że Małgorzata Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU, potwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Wyjaśnił jednocześnie, że nie będzie ona wiceprezesem spółki. Wcześniej, Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Małgorzata Sadurska Marek Magierowski

"Będzie wzmocnieniem polskiej dyplomacji i MSZ"

Były rzecznik prezydenta Marek Magierowski został w środę powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Będzie odpowiadał za dyplomację ekonomiczną w relacjach z krajami Azji. Nominację, o której jako pierwszy poinformował portal wPolityce.pl., komentowali w Debacie Dnia Marcin Fijołek (W Sieci), Damian Cygan (Do Rzeczy) i Tomasz Walczak (Super Express). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Magierowski Antoni Macierewicz rząd Beaty Szydło MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski