Polskie Radio
Section05
napad

Ubiegłoroczny atak na turystkę w Warszawie. Ziobro: poleciłem dokonanie oceny opinii psychiatrycznej sprawcy

- Poleciłem Prokuraturze Krajowej zbadanie akt śledztwa i dokonanie oceny opinii psychiatrycznej o rzekomej niepoczytalności sprawcy - poinformował w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odnosząc się do sprawy 35-letniego Eryka G., podejrzanego o zaatakowanie turystki na Nowym Świecie w Warszawie w lipcu ub.r.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro prawo napad przestępczość Prokuratura Krajowa POLSKA społeczeństwo

Napaść seksualna, rasizm i pieśń na cześć Hitlera. Kolejni niemieccy żołnierze wycofani z Litwy

Niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer zapowiedziała, że wycofa cały pluton w związku z domniemanymi wykroczeniami żołnierzy Bundeswehry na Litwie - informuje tygodnik "Spiegel". Żołnierze są oskarżeni m.in. o napaść na tle seksualnym i znieważanie na tle rasistowskim. W trakcie przesłuchań wyszło też na jaw, że 20 kwietnia (dzień urodzin Hitlera) żołnierze "odśpiewali pieśń urodzinową Adolfowi Hitlerowi".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Niemcy wojsko Adolf Hitler rasizm napad NATO molestowanie seksualne

Tragiczny napad stulecia w Warszawie - zbrodnia już przedawniona

56 lat temu, 22 grudnia 1964 roku, miał miejsce zuchwały napad w Warszawie - łupem złodziei padła ogromna suma pieniędzy, a śmierć poniósł jeden z konwojentów, drugi został ciężko ranny. Jak do tej pory sprawcy nie zostali rozpoznani i schwytani... choć teraz już policja ich nie poszukuje z uwagi na przedawnienie się zbrodni. Cała Polska żyła tym polskim napadem stulecia, jak wielu zwykło go nazywać.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA PRL napad