Polskie Radio
Section05
napad

Napad na sklep w Kobyłce. Do sieci trafiło drastyczne nagranie z monitoringu

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nocnego napadu na sklep w Kobyłce pod kątem usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. W trakcie napadu śmiertelnie ugodzony został nożem jeden z napastników. Tymczasem w mediach społecznościowych opublikowano film z monitoringu. Uwaga, nagranie jest drastyczne. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja napad regiony mazowieckie

Napad na sklep w Kobyłce. Nie żyje jeden z napastników, policja przesłuchała właściciela

W sprawie nocnego napadu na sklep w Kobyłce prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. W trakcie napadu śmiertelnie ugodzony został nożem jeden z napastników. Policja wciąż szuka drugiego napastnika. - Przesłuchano już właściciela sklepu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja napad regiony mazowieckie

Napad na Bank Polski. Brawurowa akcja powstańców styczniowych

Ta historia mogłaby się stać kanwą dla powieści lub filmu sensacyjnego. - To był nasz polski skok stulecia. Nawet późniejsze akcje PPS z udziałem Józefa Piłsudskiego nie mogły się z tym równać - stwierdził historyk dr Janusz Osica w audycji "Kronika powstania styczniowego". 
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Styczniowe historia Polski historia warszawy HISTORIA Rosja bankowość rozbiory Polski napad 160. rocznica powstania styczniowego