Polskie Radio
Section05
Michał Kołodziejczak

"Po prostu ich oszukał". Telus krytycznie o liście Kołodziejczaka do rolników

Michał Kołodziejczak powinien najpierw napisać list do swoich, tych, których w jakiś sposób oszukał; próbuje on w jakimś stopniu wytłumaczyć się z tego wielkiego błędu politycznego, że poszedł z Platformą Obywatelską - powiedział minister rolnictwa Robert Telus (PiS), komentując list posła KO, lidera Agrounii do wyborców PiS.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak Robert Telus POLSKA rolnictwo PiS Platforma Obywatelska list

Nowy rząd będzie łamał konstytucję? Kołodziejczak: to będzie dobre dla ludzi [WIDEO]

- To będzie złe dla konstytucji, ale dobre dla ludzi - powiedział lider Agrounii, poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Kołodziejczak, w odpowiedzi na sugestię, że wprowadzanie zmian w Trybunale Konstytucyjnym i KRS poprzez uchwały Sejmu będzie niezgodne z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak koalicja obywatelska Platforma Obywatelska opozycja polityka konstytucja POLSKA

"Działania w tym kierunku będą rozwijane". Kołodziejczak deklaruje prace nad legalizacją aborcji

- Sprawa aborcji to pewna przeszkoda, jeżeli chodzi o rozbudowę elektoratu na wsi […] Jest też tutaj tradycja, wychowanie, które mają duży wpływ, trzeba będzie nad tym pracować - powiedział poseł KO Michał Kołodziejczak pytany o legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży. - Obiecywano to wyborcom, więc tutaj na pewno też w tym kierunku działania będą rozwijane - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak społeczeństwo aborcja koalicja obywatelska

Kołodziejczak pokrzyżuje plany PO? Chodzi o zakaz hodowli zwierząt na futra

Wiceprzewodniczący PO Borys Budka zapowiedział w środę, że jego partia będzie proponować partnerom z koalicji zakaz hodowli zwierząt na futra. Koliduje to jednak z dotychczasowymi deklaracjami PSL czy posła KO Michała Kołodziejczaka. Ten ostatni organizował protesty przeciwko regulacjom prawnym zapewniającym zwierzętom większą ochronę - wywieszano podczas nich transparenty, typu: "Piątka dla zwierząt to zdrada Polski".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta hodowla zwierząt Platforma Obywatelska Borys Budka Michał Kołodziejczak koalicja obywatelska Donald Tusk PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ochrona zwierząt

Kołodziejczak przeszkodą opozycji? Hołownia: jeżeli w jakimś sojuszu będzie Kołodziejczak, mnie tam nie będzie

Trwają rozmowy ws. możliwości utworzenia rządu. Dyskusje prowadzą zarówno PiS, jak i partie opozycyjne. Donald Tusk już zapowiedział, że powstanie koalicja jego formacji z Trzecią Drogą. Przeszkodą może być jednak AgroUnia.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska polityka Michał Kołodziejczak Szymon Hołownia Donald Tusk

Kołodziejczak nie chce lepszej ochrony dla zwierząt. Zapomniał, że jest w koalicji z Zielonymi?

Michał Kołodziejczak, który startuje z list KO nie chce lepszej ochrony dla zwierząt. - Już moja głowa w tym, żeby takiego projektu nie było i żeby ludzie z Koalicji Obywatelskiej nie głosowali za takim projektem - mówi rolnik. Kandydat KO najwyraźniej zapomniał, że w mijającej kadencji parlamentu Koalicja Obywatelska głosowała za nowelizacją przepisów, a koalicjant - partia Zieloni, zaciekle broni praw zwierząt i zapowiada zwiększenie ich ochrony w kolejnej kadencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak rolnictwo zwierzęta polityka koalicja obywatelska

Atak polityków KO na Michała Rachonia. CMWP SDP złożyło zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich złożyło zawiadomienie do prokuratury na polityków Koalicji Obywatelskiej. To reakcja na atak, którego dopuścili się oni wobec dziennikarza Michała Rachonia pod siedzibą TVP, kiedy ten próbował zadać Donaldowi Tuskowi niewygodne pytania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jolanta Hajdasz SDP Donald Tusk Michał Kołodziejczak Andrzej Rozenek Hanna Gill-Piątek opozycja Władimir Putin Angela Merkel Platforma Obywatelska PO Reset

"Mamy informację z różnych źródeł". Kołodziejczak zapewniał, że embargo będzie. Mylił się

Michał Kołodziejczak aktywnie dzielił się swoim pobyt w Strasburgu na platformach społecznościowych i sugerował, że wypełnia obowiązki ministra rolnictwa, Roberta Telusa. Podczas konferencji prasowej nie był jednak w stanie wyjaśnić źródła informacji, którą podał, sugerując przedłużenie unijnego embarga na zboże z Ukrainy. Embargo nie zostało przedłużone.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak koalicja obywatelska Unia Europejska rolnictwo POLSKA polityka

Premier o Kołodziejczaku: judasz polskiej wsi. Pojechali z Tuskiem do Brukseli, dostali czarną polewkę

- Szef Platformy Obywatelskiej, pan Tusk, pojechał ze swoim przybocznym - judaszem polskiej wsi - do Brukseli i udawali, że załatwią przedłużenie embarga na ukraińskie zboże na dwa miesiące - mówił w miejscowości Miętne premier Mateusz Morawiecki. - W Brukseli dostali czarną polewkę - dodał.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Michał Kołodziejczak Donald Tusk Mateusz Morawiecki POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość

"Człowieku, przestań się ośmieszać". Kuźmiuk komentuje wizytę Kołodziejczaka w Strasburgu

Jak czytamy na TVP Info, Michał Kołodziejczak - lider Agrounii i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - pojechał do Strasburga, by "rozmawiać o przedłużeniu zakazu wwozu ukraińskiego zboża do Polski". Polityk pochwalił się w sieci, że rozmawiał z szefem komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim, którego - jak twierdzi - udało się przekonać do przedłużenia unijnego embarga. "Człowieku, przestań się ośmieszać, przewodniczącego Linsa przekonał komisarz Janusz Wojciechowski 31 sierpnia" - skomentował europoseł Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak ŚWIAT UE Unia Europejska Strasburg Europa Zbigniew Kuźmiuk

Kołodziejczak chciał pokazać f***a Amerykanom i wyprowadzić Polskę z UE. Teraz Tusk wysyła go do Europarlamentu

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, udaje się we wtorek do Strasburga. Lider Agrounii ma wziąć udział w posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, gdzie będzie rozmawiał o przedłużeniu zakazu wwozu ukraińskiego zboża do Polski. Problem w tym, że Kołodziejczak, jako "jedynka" wskazana przez Donalda Tuska, jeszcze niedawno wykrzykiwał, iż flaga UE "to nie jest nasza flaga", i zachęcał do pokazywania f***a Amerykanom.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak rolnictwo Belgia POLSKA Bruksela

PR24 "Ilość osób depczących flagę UE rośnie na listach PO". Sakiewicz o starcie Giertycha

- Ilość osób tańczących, depczących, czy palących flagę unijną rośnie na listach PO, bo wcześniej był Michał Kołodziejczak - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" komentując start Romana Giertycha z list PO w Świętokrzyskiem. Wciągnięcie byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej na listy partii Donalda Tuska komentowali także Piotr Kusznieruk z "Trybuny" i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Michał Kołodziejczak Platforma Obywatelska wybory w Polsce Unia Europejska Roman Giertych Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz polityka

Start Kołodziejczaka z list KO. Szef MSZ: główna partia opozycyjna uznaje, że można kwestionować sojusz z USA

W wywiadzie dla i.pl szef MSZ prof. Zbigniew Rau powiedział, że "w chwili, gdy Rosja dokonuje agresji zbrojnej na Ukrainę, główna partia opozycyjna w Polsce uznaje, że sojusz z USA można politycznie kwestionować, a może nawet nim handlować, bo do tego sprowadza się zaproszenie antyamerykańskiej Agrounii na listy wyborcze".
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak Platforma Obywatelska Polityka zagraniczna Polski bezpieczeństwo POLSKA polityka