Polskie Radio
Section05
Marek Sawicki

Zmarł prof. Zbigniew Brzeziński. "Odszedł wielki Polak"

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981). O jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA mówili goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Brzeziński POLSKA Beata Michniewicz Joachim Brudziński Rafał Grupiński Barbara Dolniak Stanisław Tyszka Marek Sawicki Paweł Soloch Trójka

Kto zakończy spór polityczny w Sejmie?

- Najważniejsza jest dla nas Polska - to, żeby przyjmować ustawy zgodnie z prawem i by to wszystko mogło być oceniane przez opinię publiczną. A do tego jest potrzebna obecność dziennikarzy w Sejmie - mówił o działaniach opozycji Jan Grabiec, poseł PO. - Znaczenie tego protestu nie ma wymiaru obrony zasad demokracji - odpowiedział poseł PiS Jacek Żalek.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Trójka Jacek Żalek Jacek Wilk Katarzyna Lubnauer Jan Grabiec Marek Sawicki

Trwa protest w Sejmie. „Opozycja robi z siebie męczenników”

- Apel Marka Sawickiego i całego PSL by odwołać marszałka Kuchcińskiego i o to by na jego miejsce przyszedł Jarosław Kaczyński - który wziąłby wreszcie instytucjonalną odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce - wydaje się dość ciekawym posunięciem. Pytanie tylko czy prezes PiS, któremu zawsze dobrze rządziło się z tylnego siedzenia, będzie chciał wziąć na swoje barki jakąkolwiek odpowiedzialność konstytucyjną – powiedział w Debacie Dnia Łukasz Rogojsz z Newsweek’a. Sytuację w kraju komentował także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Marek Kuchciński Platforma Obywatelska media dziennikarze PiS PSL Marek Sawicki Jarosław Kaczyński