Polskie Radio
Section05
Piotr Jaroszewicz

Śmierć Jaroszewicza nadal niewyjaśniona. "Absolutny bałagan"

– Na początku XXI wieku, gdy w policji został uruchomiony system identyfikacji odcisków palców, policyjne Archiwum X postanowiło wrócić do sprawy zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Zgłoszono się po akta sprawy i okazało się, że z magazynu zniknęły bardzo ważne dowody: cztery folie daktyloskopijne z odciskami palców, które zostały znalezione na miejscu zbrodni – powiedział w audycji Kulisy Spraw dziennikarz Tomasz Sekielski. Gość PR24 mówił także o tym, jak przebiega śledztwo w tej sprawie, czy pojawiły się nowe informacje o motywach zbrodni i czy kiedykolwiek poznamy prawdę o mocodawcach tego zabójstwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Jaroszewicz zabójstwo polityka PRL

Kulisy zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów

- Sprawa zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów pokazuje, jak fatalnie działały służby na początku lat 90. Rodzi się pytanie, czy było to celowe działanie czy kwestia transformacji ustrojowej – powiedziała w audycji Kulisy Spraw Dorota Kania z Telewizji Republika. Mówiła także o tym, kto mógł stać za morderstwem i czy za zbrodnię skazano właściwych sprawców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PRL Piotr Jaroszewicz Wojciech Jaruzelski

"Nieudolne śledztwo. Policja sama sobie zadeptała ślady"

Noc z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku. W podwarszawskim Aninie dochodzi do zabójstwa byłego premiera PRL, Piotra Jaroszewicza i jego żony, Alicji Solskiej. Ciała ofiar znalazł ich syn, Jan. Mimo wielu hipotez śledczych, sprawa do dziś nie została wyjaśniona. O zabójstwie mówił w audycji Kulisy Spraw Wojciech Cieśla, dziennikarz „Newsweek Polska”.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Piotr Jaroszewicz zabójstwo PRL III RP Wojciech Cieśla Polskie Radio 24