Polskie Radio
Section05
Anna Gembicka

Nowy projekt CPK. "Chodzi o rozwój regionów"

Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie kontynuowany ze zmianami. Nowa koncepcja zakłada m.in. rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w regionach, a także szybszy dojazd do lotnisk. CPK jest ważny także ze względów bezpieczeństwa. O projekcie dyskutowali politycy w audycji "Śniadanie w Trójce". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Renata Grochal Stanisław Żaryn kancelaria prezydenta polityka cpk Aleksandra Gajewska Róża Thun Andrzej Szejna

Obsada stanowisk w UE. Rzepa i Gembicka spierają się o Sikorskiego

- Na pewno Polska jest dzisiaj w całkowicie innym miejscu niż przez ostanie osiem lat, kiedy tak naprawdę będąc w Brukseli niewiele mieliśmy do powiedzenia, a w Polsce pohukiwaliśmy na UE, powodując, że wielu Polaków dziś podchodzi do UE średnio entuzjastycznie - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa (Polskie Stronnictwo Ludowe), który dyskutował z Anną Gembicką (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sylwia Białek Radosław Sikorski Unia Europejska wojna na Ukrainie

Po wyborach do PE. Gasiuk-Pihowicz: koalicja ma się dobrze

- Koalicja ma się dobrze. Mamy poczucie, że koalicja jest silna, gdy silne są jej trzy filary, z duchem odpowiedzialności podchodzimy do następnych miesięcy - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska). Gośćmi audycji byli również: Anna Gembicka (Prawo i Sprawiedliwość), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta), Aleksandra Leo (Trzecia Droga - Polska 2050), Witold Tumanowicz (Konfederacja) i Wanda Nowicka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Renata Grochal POLSKA Kamila Gasiuk-Pihowicz Wanda Nowicka Błażej Poboży Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 Parlament Europejski polityka wybory do Parlamentu Europejskiego

Uchwała dot. sytuacji rolników. Skierowano ją do komisji

Anna Gembicka (PiS) apelowała na początku posiedzenia Sejmu, aby Izba natychmiast zajęła się projektem uchwały dotyczącej sytuacji rolników. - To jest uchwała przygotowana przez samych rolników, którzy mówią nam "sprawdzam" - argumentowała. Marszałek Sejmu poinformował, że projekt uchwały został skierowany do komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Sejm Mariusz Błaszczak Rafał Bochenek rolnicy rolnictwo

Afera wiatrakowa. Minister rolnictwa: propozycja nowej koalicji łączy się z problemami niemieckich firm

- Ustawa zaproponowana przez nową koalicję ma dużo dziwnych, niepokojących wrzutek, dotyczących m.in. wywłaszczania. Propozycja ta dziwnie się zbiega, łączy z problemami niemieckich firm z tej branży. Bardzo szybko odblokowano też część środków z KPO w ramach tego programu energetycznego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Gembicka, minister rolnictwa i rozwoju wsi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi polityka

Minister rolnictwa spotkała się z protestującymi w Medyce. "Chcemy kontynuować dialog"

Polska będzie walczyć o rozwiązania, których domagają się rolnicy, na forum unijnym - zapowiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.  Chodzi o dopłaty do cen kukurydzy, kontynuację "kredytów płynnościowych" w związku z napływem zboża z Ukrainy oraz utrzymanie stawek podatku rolnego na dotychczasowym poziomie. Rolnicy zapowiadają, że protest zakończą, jeśli zrealizowane zostaną ich postulaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ukraina rolnicy protest Medyka GOSPODARKA rolnictwo

PR24 Anna Gembicka: otwarcie polskiego rynku na zboże z Ukrainy uderzy w bezpieczeństwo żywnościowe

Utrzymanie zakazu wwozu zboża z Ukrainy do Polski to kwestia strategiczna. Jeżeli ceny będą niskie, jeżeli sytuacja na rynku będzie niestabilna, to trudno będzie przekonać rolników, żeby dalej prowadzili produkcję, a tym samym to w perspektywie kilkunastu-kilkudziesięciu lat to będzie się przekładało na osłabienie bezpieczeństwa żywnościowego - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rolnictwa Anna Gembicka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński POLSKA polityka rolnictwo zboże Ukraina