Polskie Radio
Section05
Rafał Bochenek

"Skandaliczna decyzja". Rafał Bochenek o ustaleniach serialu "Reset" ws. zgody Tuska na współpracę SKW z FSB

To oburzające, skandaliczna decyzja - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany o to, że Donald Tusk miał - wg ustaleń "Resetu" TVP Info - wyrazić zgodę na współpracę między SKW a FSB. "To było kolejne uderzenie w podwaliny naszego bezpieczeństwa" - ocenił Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek Donald Tusk Michał Rachoń Reset

Poseł Lewicy: zaporę na granicy kiedyś trzeba będzie rozebrać. Bochenek: powiedział to, co opozycja mówi w kuluarach

Rzecznik PiS Rafał Bochenek skrytykował działania Unii Europejskiej dot. nielegalnej imigracji. Podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Wspólnota brnie w politykę otwartych granic. Rzecznik PiS zaznaczył, że polityka ta jest popierana przez polską opozycję. Na dowód tej tezy wyemitował fragment wywiadu z posłem Nowej Lewicy Markiem Dyduchem, który wyraża niechęć do muru, jaki powstał na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Rafał Bochenek kryzys migracyjny 2023 Europa polityka wybory w Polsce lewica

Debata w PE ws. wiz. Politycy PiS nie kryją oburzenia. "To kolejny bezprecedensowy atak na Polskę"

- Europarlament przeprowadził kolejny bezprecedensowy atak na Polskę. Zakończyła się kuriozalna debata w PE wywołana przez polską opozycję ws. rzekomej afery wizowej. Towarzyszyła nam pusta sala i zerowe zainteresowanie. Politycy opozycji zostali wybrani do PE, aby bronić polskiego interesu, ale tego nie robią - podkreśliła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podczas konferencji w Europarlamencie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Beata Szydło Jacek Saryusz-Wolski Jadwiga Wiśniewska Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość wizy

Rzecznik rządu: niemiecki pakt migracyjny wprowadza mechanizm przymusu

- Unijna "solidarność" to w rzeczywistości przymus. Pod tym hasłem kryje się możliwość narzucenia nielimitowanej ilości migrantów krajom członkowskim - mówił rzecznik rządu Piotr Müller podczas wspólnej konferencji wraz z rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości Rafałem Bochenkiem, poświęconej przymusowej relokacji migrantów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Rafał Bochenek Piotr Müller kryzys migracyjny 2023 polityka

Rzecznik PiS o wydarzeniu w Katowicach: to największa konwencja w historii polskiej polityki

To największa w historii polskiej polityki konwencja polityczna - powiedział w niedzielę rzecznik PiS Rafał Bochenek otwierając konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach pod hasłem #BezpiecznaPolska. Zaprezentowano podczas niej materiał wyborczy, który - jak stwierdził Bochenek - jest przestrogą, jak nie powinna wyglądać debata publiczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Rafał Bochenek konwencja PiS

TYLKO U NAS Komitety opozycyjne składają sprzeczne obietnice. Bochenek: to pretekst, żeby po wyborach się wycofać

Obietnice składane przez polityków KO, Lewicy i Trzeciej Drogi często wzajemnie się wykluczają. Czy w związku z tym opozycja powinna przedstawić wspólny program, skoro deklaruje, że po wyborach zawrze koalicję? - Brak wspólnego programu to pretekst, żeby wycofać się ze swoich obietnic - uważa rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek PiS opozycja koalicja obywatelska Nowa Lewica Polska 2050 PSL

Niemcy wprowadzą rozszerzone kontrole na granicy z Polską i Czechami. "To działanie na pokaz"

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser poinformowała, że wprowadzone zostaną rozszerzone kontrole na granicy z Polską i Czechami. Ma to ograniczyć możliwości przekraczania granic przez nielegalnych migrantów. Strona polska uważa, że to próba odwrócenia uwagi od problemów wewnętrznych Niemiec, gdzie wkrótce odbędą się wybory lokalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Słowacja granica bezpieczeństwo kryzys migracyjny 2023 Rafał Bochenek Zbigniew Kuźmiuk straż graniczna imigranci w Europie

Szkodliwa polityka Tuska podziału kraju na Polskę A i B. Rusza akcja informacyjna PiS

- W środę odbędą się konferencje pokazujące szkodliwą politykę Donalda Tuska podziału kraju na Polskę A i B. Zaplanowaliśmy też akcję informacyjną z mobilnymi billboardami w powiatach na wschodzie kraju, które de facto zostały spisane na straty przez rząd PO-PSL- przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce kampania wyborcza Donald Tusk Platforma Obywatelska Rafał Bochenek Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie

"Nie będziemy ślepo słuchać sugestii z zagranicy". Bochenek o relacjach Polski i Ukrainy

- W relacjach Polski z Ukrainą nic się nie zmieniło, zamknięcie granicy na import ukraińskiego zboża nastąpiło już na początku roku. Nie zgodzimy się na powrót do sytuacji, kiedy ukraińskie zboże napływało do Polski w dużych ilościach. Nie będziemy ślepo słuchać sugestii z zagranicy - mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zboże polityka Rafał Bochenek

PO chce przyjąć kilka tysięcy migrantów. Rzecznik PiS: to stanowisko jest nam znane

Odnosząc się do deklaracji posła KO Artura Łąckiego, który powiedział, że Polska powinna "przyjąć kilka tysięcy migrantów", rzecznik PiS Rafał Bochenek stwierdził, że jest to znane stanowisko partii opozycyjnej. - Dzisiaj migają się od jednoznacznej odpowiedzi, ale na głosowaniach w Parlamencie Europejskim głosują za przymusową relokacją - zauważył Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Bochenek kryzys migracyjny 2023 Platforma Obywatelska imigranci w Europie migracja

Piotr Müller: rząd PiS jest gwarantem, że w Polsce nie będzie podobnych obrazków jak na południu Europy

- Rząd PiS jest gwarantem, że w Polsce nie będzie podobnych obrazków jak na południu Europy, gdzie granice są szturmowane przez nielegalnych imigrantów - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. - W europarlamencie politycy PO wspierają pakt migracyjny zakładający przymusową relokację - dodał rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS imigranci w Europie wybory w Polsce kampania wyborcza imigracja Platforma Obywatelska Piotr Müller Rafał Bochenek

"W przypadku Tuska obie strony medalu są niemieckie". Politycy PiS nt. działań rządu PO-PSL

- Każdy medal ma dwie strony. W przypadku Donalda Tuska obie strony medalu są niemieckie. Zwracamy się o zwrot odznaczeń niemieckich, jeśli medal im. Karola Wielkiego to była nagroda za politykę resetu z Rosją. Rząd PiS zawsze podejmuje decyzje w interesie Polaków - tym różnimy się od opozycji - zaznaczył podczas konferencji polityków PiS rzecznik partii Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Rafał Bochenek Radosław Fogiel Kacper Płażyński polityka Reset Donald Tusk