Polskie Radio
Section05
Marek Ast

"Rząd podjął bardzo zdecydowane działania osłonowe". Marek Ast o reakcji na podwyżki cen energii

- Wszyscy Polacy zostają objęci wsparciem osłonowym rządu, tarczą antyinflacyjną. Na to się jeszcze nakłada oczywiście Polski Ład - reforma podatkowa związana między innymi ze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku i zwiększeniem wysokości emerytur - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja podwyżki cen tarcza antyinflacyjna Marek Ast

"Uwiarygadniają Łukaszenkę". Ast o wsparciu KE dla białoruskiego Czerwonego Krzyża

- Takie są standardy Komisji Europejskiej: z jednej strony twierdzenie, że owszem, są w stanie wspierać Polskę, ale nie w budowie zapory, która jest jedynym skutecznym instrumentem, który ten szlak nielegalny imigracji zamknie, a z drugiej strony szerokim gestem wspierają nikogo innego jak Łukaszenkę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Ast, komentując finansowe wsparcie KE dla białoruskich organizacji. - KE wpisuje się w to, co zrobiła też Angela Merkel, czyli uwiarygadniają Łukaszenkę jako partnera do rozmów - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Ast Jerzy Jachowicz polityka POLSKA

Marek Ast o braku decyzji ws. KPO: bezczynność Komisji Europejskiej dziwi

- Nie chce mi się wierzyć, aby kwestie związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego były tymi powodami, które wstrzymują uruchomienie KPO, bo to zupełnie co innego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Marek Ast. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PSL Mirosław Maliszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marek Ast Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy

"Część opozycji wpisuje się w scenariusz Mińska". Ast o sytuacji w Usnarzu Górnym

- Ci ludzie są wykorzystywani instrumentalnie. Jest to próba wywołania z jednej strony presji na Polskę i UE, stworzenie wrażenia, że Polska nie przestrzega praw obywatelskich. W to wpisuje się oczywiście część opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Marek Ast z PiS, pytany o sytuację na granicy polsko-białoruskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Marek Ast PiS POLSKA Białoruś opozycja

"Decyzja jak najbardziej słuszna". Marek Ast o przyznaniu wizy humanitarnej Kryscinie Cimanouskiej

- Myślę, że reakcja naszego państwa, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, była jak najbardziej słuszna. Białoruska sportsmenka znalazła się rzeczywiście w trudnej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Ast.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marek Ast ŚWIAT Europa Białoruś Austria Tokio 2020 Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja Kryscina Cimanouska

"Kara powinna być nieuchronna, szczególnie dla pijanych kierowców". Ast o noweli Prawa drogowego

- To wszystko ma na celu ostudzić zapędy kierowców, aby jeździli zgodnie z przepisami, nie przekraczali prędkości, ale przede wszystkim też, żeby nie wsiadali za kółkiem na "podwójnym gazie" - mówił o planowanych zmianach w Prawie drogowym na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek prawo kodeks karny kodeks drogowy Marek Ast Prawo i Sprawiedliwość kierowcy pijani kierowcy polityka

"Kolejny element nacisku politycznego". Poseł PiS o ultimatum KE ws. orzeczenia TSUE

- Są to takie same formy nacisku, jakie Komisja Europejska stosuje wobec Węgier. Zatem ta presja dotyczy państw, które bardzo mocno deklarują swoje przywiązanie do wartości europejskich - mówił poseł Marek Ast o próbie ingerencji Komisji Europejskiej w polskie sądownictwo w rozmowie z czwartkowym "Naszym Dziennikiem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Ast Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska sądownictwo

"Ujawniono sprzeczność pomiędzy konstytucją a ustawą". Prof. Domański o RPO

- Rozstrzygnięcie kwestii Rzecznika Praw Obywatelskich na korzyść tego urzędu, było jak się wydaje, racjonalnym posunięciem. Pan Adam Bodnar, który przestał być po 5 latach RPO, dalej podejmował decyzje, czego mógłby nie robić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

"Może stanąć ponad podziałami". Marek Ast o kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

- Bartłomiej Wróblewski ma czas, by prowadzić rozmowy, przekonywać do swojej kandydatury. Jego atutem jest to, że potrafi rozmawiać, zjednywać sobie osoby nawet z zupełnie przeciwnych obozów politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

TYLKO U NAS Kto zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich? W poniedziałek komisja zaopiniuje kandydatów

W najbliższy poniedziałek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zaopiniuje kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. - Chcemy wiedzieć, jaka jest wizja sprawowania urzędu, jakie jest stanowisko kandydatów, jeśli chodzi o formułę, w jakiej do tej pory ten urząd był sprawowany - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący komisji Marek Ast z PiS. O funkcję RPO ubiegają się Bartłomiej Wróblewski, Sławomir Patyra i Piotr Ikonowicz. 
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski Marek Ast Sejm Piotr Ikonowicz POLSKA polityka