X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Ast

Marek Ast o obradach komisji sprawiedliwości: obstrukcja opozycji

- Tradycyjnie posłowie opozycji zastosowali wszystkie możliwe chwyty obstrukcji parlamentarnej. Nie chodziło o składanie poprawek, a wyłącznie o próbę zablokowania rozpoczęcia prac poprzez składanie wniosków formalnych - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marek Ast, szef sejmowej komisji sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Sejm Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Jankowski Marek Ast polityka POLSKA

Marek Ast: sędziowie Izby Dyscyplinarnej SN są niezawiśli

– Postępowanie dyscyplinarne nie działało, sędziowie zamiast być karani, byli bronieni. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować reformę sądownictwa – powiedział w radiowej Trójce Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości. W audycji wziął udział również Arkadiusz Myrcha, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Mariusz Krzemiński sądownictwo Sąd Najwyższy Marek Ast Arkadiusz Myrcha

Tylko u nas Posłowie chcą szybszego postępowania karnego

Sejmowa podkomisja do spraw nowelizacji prawa karnego przyjęła rządowy projekt nowelizacji kodeksu postępowania karnego rekomendując posłom wprowadzenie do niego kilkunastu poprawek, ale zachowane zostały najważniejsze założenia proponowanych przepisów. - Celem jest przyspieszenie postępowania karnego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący podkomisji Marek Ast z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prawo społeczeństwo Zbigniew Ziobro legislacja Marek Ast

Jak potoczą się losy Małgorzaty Gersdorf?

Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej obiecało uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jednym z narzędzi ma być znowelizowana ustawa o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia. W myśl jej przepisów to właśnie dziś, 3 lipca, z mocy prawa w stan spoczynku przechodzą sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Tomasz Rzymkowski Andrzej Czerniewski Marek Ast Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Małgorzata Gersdorf

Nowela przepisów ws. sądownictwa. "To gest dobrej woli"

Do Sejmu wpłynął poselski projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym, a także poselski projekt nowelizacji ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz o statusie sędziów TK. Jeden z wnioskodawców, poseł PiS Marek Ast, mówił w radiowej Trójce, że projekty są gestem dobrej woli wobec Komisji Europejskiej i środowiska sędziowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Marek Ast prawo sądownictwo POLSKA