Polskie Radio
Section05
Marek Ast

PR24 "Premier nie wypowiedział tych słów". Marek Ast o spocie PO z wygenerowanym głosem

- Wpisuje się to w metodę prowadzenia kampanii wyborczej za pomocą kłamstw i manipulacji opinią publiczną, wprowadzania jej w błąd (…). Na pewno będziemy na tego rodzaju sytuacje reagować, prostować kłamstwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 o spocie wyborczym PO Marek Ast (PiS), przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 Marek Ast Krzysztof Grzybowski Platforma Obywatelska

PR24 Imigrant zgwałcił Polaka w Niemczech. Marek Ast: przed tym chcemy uchronić naszych obywateli

- To problem, przed którym chcemy uchronić polskich obywateli, polskie kobiety, młodzież. Stąd brak naszej zgody na przymusową relokację, stąd nasze zdecydowane stanowisko w 2015 roku, dzięki czemu nie mieliśmy masowego napływu imigrantów - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast. Odniósł się w ten sposób do informacji o Polaku zgwałconym w Niemczech przez imigranta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marek Ast ŚWIAT Niemcy Europa przestępczość

Marek Ast: komisja ds. badania rosyjskich wpływów nie będzie powołana w tej kadencji Sejmu

 - W obecnej kadencji Sejmu nie uda się powołać komisji ds. badania rosyjskich wpływów; zostanie to zadaniem Sejmu kolejnej kadencji - powiedział w Studiu PAP Marek Ast członek prezydium klubu PiS, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Jego zdaniem powołanie komisji opóźniła przygotowana przez prezydenta nowelizacja ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Marek Ast Sejm prezydent Andrzej Duda ustawa

Agrounia i PO startują razem. Marek Ast: na listach znalazł się kandydat popierany przez Kreml

- Na listach Platformy Obywatelskiej znalazł się kandydat popierany przez Kreml. Rzeczniczka Kremla bardzo pozytywnie wypowiadała się o Michale Kołodziejczaku. Podziwiała jego ostre słowa skierowane do ministra Kowalskiego - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Marek Ast. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA wybory parlamentarne Platforma Obywatelska wybory w Polsce koalicja obywatelska Michał Kołodziejczak polityka Marek Ast Krzysztof Świątek

TYLKO U NAS Nowelizacja ustawy o referendum. Marek Ast: decyzja Senatu nie uzyska aprobaty posłów

16 sierpnia Sejm zajmie się wetem Senatu do nowelizacji ustawy o referendum lokalnym. Wcześniej uchwałę izby zaopiniuje komisja sprawiedliwości i praw człowieka. - Decyzja Senatu nie uzyska aprobaty posłów i zostanie przez większość sejmową odrzucona - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący komisji Marek Ast z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  PiS Marek Ast referendum Sejm imigranci w Europie polityka Senat POLSKA

Referendum ws. relokacji migrantów. Ast: mogłoby się odbyć równocześnie z wyborami do Sejmu

- Marszałek zarządzi, wyznaczy termin - to jest chyba 60 dni od podjęcia uchwały przez Sejm. Można sobie wyobrazić, że referendum mogłoby się odbyć równocześnie z wyborami do Sejmu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości, o procedurze uchwalenia referendum ws. relokacji migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Ast referendum imigranci w Europie Katarzyna Gójska

Sprzeciw Polski wobec paktu migracyjnego. Ast: rząd powinien tworzyć w UE front państw racjonalnych

- Działania rządu polskiego powinny skupić się na tworzeniu frontu racjonalnych państw, pokazujących, że solidarność, pomoc - owszem, ale ws. migrantów z Afryki najważniejsza jest ochrona granic i wsparcie w państwach przygranicznych, gdzie docierają uchodźcy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Ast, komentując tzw. pakt migracyjny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka migracja imigranci w Europie Unia Europejska uchodźcy Magdalena Złotnicka Marek Ast dyplomacja