Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Inkubatory innowacji społecznych. Umowy z MFiPR podpisane. Sprawdź szczegóły

Siedmiu beneficjentów podpisało z Ministerstwem Funduszy i Rozwoju Regionalnego umowy na realizację projektów z konkursu "Inkubacja i akceleracja innowacji społecznych". Otrzymają na ten cel blisko 70 mln zł. Dzięki tym umowom powstać ma ponad 230 nowych rozwiązań, które poprawią jakość życia i warunków pracy społeczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej innowacje społeczeństwo

Ubóstwo dziedziczone - wciąż obecny problem, z którym trzeba walczyć

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło skierowany do samorządów konkurs "Wygrana rodzina", którego celem jest walka z dziedziczonym ubóstwem. Do rozdysponowania jest 40 milionów złotych z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, a wnioski o dofinansowanie można zgłaszać od 19 lutego do 5 kwietnia. Inspiracją był pilotażowy program wsparcia rodzin zagrożonych zjawiskiem dziedziczonego ubóstwa "Praski kokon".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo ubóstwo pomoc społeczna Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz Paweł Turski Piotr Łodej Trójka

"KPO musi być renegocjowany". Minister funduszy: w lutym chcemy usiąść z KE do rozmów

- Krajowy Plan Odbudowy musi być renegocjowany - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. - W tym miesiącu będzie gotowy pakiet renegocjacyjny, w lutym chcemy usiąść z KE do rozmów - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej

Preferencyjne pożyczki dla małych firm branży turystycznej. "Bardzo ważne i oczekiwane wsparcie"

Ruszył Fundusz Preferencyjnych Pożyczek na rozwój turystyki w Polsce wschodniej. Beneficjentami tego wsparcia są mali przedsiębiorcy z sześciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka dofinansowanie UE Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej BGK

Polska otrzyma środki z KPO. Minister Pełczyńska-Nałęcz: przełożą się na każdy obszar życia

- To są naprawdę ogromne środki. Przełożą się praktycznie na każdy obszar życia - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, odnosząc się do wypłaty pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Rząd Donalda Tuska Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Krajowy Plan Odbudowy Beata Michniewicz Trójka

"Ze strony rządu jest pełne zaangażowanie". Minister Pełczyńska-Nałęcz o odblokowaniu pieniędzy z KPO

Minister funduszy i polityki regionalnej zadeklarowała przyspieszenie działań, by doprowadzić do odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w środę i w czwartek rozmawiała na ten temat w Komisji Europejskiej w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Komisja Europejska

"Nie jest rolą ministra rozmawiać w KE o sprawach wewnętrznych Polski". Pełczyńska-Nałęcz z wizytą w Brukseli

O bieżących sprawach politycznych w Polsce nie rozmawiam w Komisji Europejskiej - zadeklarowała w Brukseli minister funduszy i polityki regionalnej. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która wczoraj i dziś spotkała się z kilkoma komisarzami, była pytana, czy informowała o napięciach na linii - Pałac Prezydencki - Kancelaria Premiera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Unia Europejska Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz Europa Polska w Unii Europejskiej

Minister funduszy: rozmawiamy z KE o polityce spójności i implementacji KPO

Rozmawiamy z Komisją Europejską o polityce spójności i o implementacji Krajowego Planu Odbudowy (KPO) - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej RP Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz POLSKA rolnictwo przemysł produkcja OZE Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne dług publiczny

Odblokowanie KPO dla Polski. Minister Pełczyńska-Nałęcz wskazała termin

Najpóźniej na przełomie marca i kwietnia powinno nastąpić odblokowanie polskiego Krajowego Planu Odbudowy - tak uważa minister funduszy i polityki regionalnej. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wczoraj i dziś rozmawiała w Komisji Europejskiej o możliwości pierwszej wypłaty z KPO.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Pieniądze z KPO dla Polski. Będą kolejne wnioski o płatność. Chodzi o 23 mld euro

Po pierwszym wniosku o płatność w ramach KPO chcemy w tym roku złożyć cztery kolejne, do 23 mld euro - poinformowała w mediach społecznościowych minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze europejskie inwestycje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

"Skala naruszeń jest wstrząsająca". Pełczyńska-Nałęcz kieruje list do prokuratora generalnego

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz kieruje list do prokuratora generalnego w sprawie sytuacji w Krajowym Zasobie Nieruchomości. Wystąpiła też do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w sprawie rozpoznania naruszeń, których skala - jej zdaniem - jest wstrząsająca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej nieruchomości Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Na co trafią pierwsze środki z KPO? Minister funduszy przedstawiła listę likwidacji "białych plam"

Szefowa ministerstwa funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz poinformowała w piątek, że pierwsze pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy mają pomóc zlikwidować "białe plamy" w dostępie do internetu, przeprowadzona ma być z tej puli też termomodernizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wprowadzony system świadczeń dla zostawiających dzieci pod opieką.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Krajowy Plan Odbudowy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Rusza druga edycja Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Będą pieniądze dla miast i na badania naukowe

Rusza kolejne rozdanie Funduszy Szwajcarskich dla Polski. Nasz kraj otrzyma ponad 320 mln franków szwajcarskich na dwa programy - Rozwój Miast oraz Badania Naukowe i Innowacje. Szwajcaria, chociaż nie jest członkiem Unii Europejskiej, wspiera rozwój kilkunastu państw Wspólnoty (w tym Polski) poprzez specjalną pulę funduszy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Szwajcaria dofinansowanie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

770 umów o wartości 25 mld zł. Resort funduszy podsumował realizację Polityki Spójności

W ramach Polityki Spójności na lata 2021-2027 podpisano 770 umów na dofinansowanie projektów o wartości 25 mld zł - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zapewniła, że nabory w ramach Polityki Spójności trwają i podpisywane są umowy z beneficjentami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej