Polskie Radio
Section05
oświadczenie majątkowe

Łada Niva, dwie stare wołgi, jedno mieszkanie... Opublikowano oświadczenie majątkowe Putina

W Rosji opublikowano oświadczenie majątkowe Władimira Putina. Jedno mieszkanie własnościowe, kilkunastoletnia łada i dwie stare wołgi, a także stan konta bankowego - zadeklarowane przez prezydenta Federacji Rosyjskiej - w ogóle nie korelują z ustaleniami niezależnych od Kremla ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Kreml wybory w Rosji Petersburg Moskwa oświadczenie majątkowe nieruchomości konto bankowe polityka

Gotówka, nieruchomości, obligacje i dzieła sztuki. Przedstawiamy oświadczenia majątkowe liderów ugrupowań

Nieruchomości, obligacje, zegarki, jacht, dzieła sztuki, a nawet... kryptowaluty - takimi aktywami mogą pochwalić się liderzy ugrupowań parlamentarnych Sejmu X kadencji. Na stronach izby niższej parlamentu opublikowano ich oświadczenia majątkowe. Sprawdzamy, co wpisali szefowie najważniejszych partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm oświadczenie majątkowe

Sąd w Warszawie nie umorzy sprawy Sławomira Nowaka. Były minister w rządzie Tuska oskarżony o korupcję

Warszawski Sąd Okręgowy nie zgodził się w piątek zarówno na umorzenie jak i zawieszenie głośnej sprawy korupcyjnej tzw. grupy Sławomira Nowaka. Domagali się tego obrońcy oskarżonych razem z Nowakiem Ukraińców. Proces nadal formalnie nie ruszył. Będą kolejne posiedzenia organizacyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak oświadczenie majątkowe korupcja Ukraina afera taśmowa podatki

"Biedny" poseł Lubczyk, czyli jak można mieć ferrari, dwie spółki i dostawać pensję z Sejmu

Dobrze funkcjonująca spółka dentystyczna z dochodami, ferrari warte milion, porsche i bmw oraz nieruchomości warte 2,1 mln zł to majątek będący własnością lub kontrolowany przez posła Radosława Lubczyka z Koalicji Polskiej. Poseł złożył jednak w Sejmie wniosek o dodatkowe uposażenie ze względu na trudną sytuację majątkową i je otrzymał – w sumie 778 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  polityka pieniądze prawo Sejm PSL Nowoczesna ferrari POLSKA społeczeństwo oświadczenie majątkowe

Józef Pinior skazany w sprawie zeznań majątkowych. Sąd obniżył wyrok I instancji

Na karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok został skazany były senator Józef Pinior oskarżony o poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu obniżył tym samym wyrok z pierwszej instancji; Pinior został wówczas skazany na 1,5 roku więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Józef Pinior Platforma Obywatelska sądownictwo oświadczenie majątkowe

Prezydent Wrocławia kupił dom z basenem za ponad 1,5 mln zł. Zaskakujące ustalenia dot. transakcji i sprzedającego

Ponad 1,5 mln zł miał zapłacić za zabytkowy dom prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno. "Mieszkanie tam jest marzeniem wielu wrocławian", pisze "Super Express". Poprzednim właścicielem był prezes dotowanego przez miasto klubu Sparta Wrocław.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław dolnośląskie POLSKA oświadczenie majątkowe nieruchomości regiony

Premier o swoich obligacjach: sam od kilku lat namawiałem Polaków do tego, aby je kupować

Kupując w zeszłym roku obligacje skarbowe różnych kategorii, nie kierowałem się wskaźnikami inflacji - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że chciałby, aby jak najwięcej obligacji Skarbu Państwa było w rękach Polaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja Mateusz Morawiecki oszczędności oszczędzanie oprocentowanie oświadczenie majątkowe media obligacje rynek GOSPODARKA gospodarka polska społeczeństwo

Nieprawidłowości w oświadczeniach małopolskiego urzędnika? CBA zawiadamia prokuraturę

Dyrektor jednego z Małopolskich Zakładów Gospodarki Komunalnej miał podać nieprawdę w swoich oświadczeniach majątkowych - twierdzi po przeprowadzonej kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne i zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Jeżeli śledztwo potwierdzi podejrzenia CBA to dyrektorowi jednemu z MZGK grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Kraków służby i bezpieczeństwo CBA prokuratura oświadczenie majątkowe Centralne Biuro Antykorupcyjne

Sprawa Mariana Banasia i przeszukania CBA. Premier: to rutynowe czynności

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach w śledztwie dotyczącym składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że może chodzić o oświadczenia szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne służby i bezpieczeństwo oświadczenie majątkowe korupcja prokuratura Marian Banaś Stanisław Żaryn Mateusz Morawiecki