Polskie Radio
Section05

Sławomir Broniarz

Adam Bielan o strajku nauczycieli: ucierpią dzieci i rodzice

- Cyniczna, polityczna wypowiedź człowieka, który wykorzystuje frustracje nauczycieli do swoich osobistych celów. Niestety ucierpią na tym dzieci i rodzice. Mam nadzieję jednak, że egzaminy się odbędą - mówił w Polskim Radiu 24, wicemarszałek Senatu Adam Bielan o wypowiedzi Sławomira Broniarza, szefa ZNP po ogłoszeniu decyzji o strajku. Rozmowy rządu z organizacjami związkowymi komentowali także: prof. Krzysztof Konarzewski  (Wszechnica Świętokrzyska), dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) oraz prof. Sławomir Sowiński (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło

Publicysta: minister Anna Zalewska pewniakiem do PE

- Wydaje się przesądzone odejście z rządu kilku ministrów. Osoby z "jedynek" do Parlamentu Europejskiego mandat mają prawie w kieszeni. Z minister Anną Zalewską możemy się powoli żegnać - powiedział Grzegorz Łaguna (Superstacja). O nauczycielskich pensjach i zapowiedziach potrzeby zmian w kierownictwie resortu edukacji narodowej dyskutowali w "Debacie poranka" także Mateusz Kosiński (Tysol.pl) oraz Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Koalicja Europejska edukacja Anna Zalewska

Publicysta: wszystko zmierza w kierunku strajku nauczycieli

- Sławomir Broniarz nie zadeklarował, że jest skłonny do negocjacji. Nie słyszałem o tym - powiedział Jacek Lizieniewicz. O nauczycielskich pensjach i szansach porozumienia między rządem a nauczycielskimi związkami zawodowymi dyskutowali w "Debacie poranka" także Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"), Mirosław Skowron ("Super Express") oraz dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Koalicja Europejska edukacja Anna Zalewska

Anna Krupka (PiS): obchody 4 czerwca powinna organizować "S"

- "Solidarność" była fenomenem w skali światowej. Dziwi mnie, gdy pan Lech Wałęsa próbuje w pewnym sensie zawłaszczać ten ruch - powiedziała Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka oraz wiceminister sportu i turystyki odniosła się w ten sposób do sporu wokół obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Gdańsk Solidarność 1989 Lech Wałęsa Związek Nauczycielstwa Polskiego nauczyciel edukacja wynagrodzenia