Polskie Radio
Section05
Wiesław Myśliwski

Wiesław Myśliwski odebrał Nagrodę Polskiego PEN Clubu. "Kultura żyje nie w metropoliach, a na prowincji"

- Chcę wierzyć, że tę nagrodę dostaję za literaturę a nie za wiek – powiedział pisarz Wiesław Myśliwski odbierając Nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Jana Parandowskiego przyznaną za rok 2020. W swoich książkach opisywał przede wszystkim życie wsi. - Kultura żyje nie w metropoliach, a na prowincji - podkreślił pisarz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA literatura Wiesław Myśliwski KULTURA społeczeństwo

"Wybierz saksofon". Radiowa adaptacja powieści Wiesława Myśliwskiego

W audycji wysłuchaliśmy słuchowiska "Wybierz saksofon" według wybranych wątków epickiej powieści Wiesława Myśliwskiego "Traktat o łuskaniu fasoli". Bohater, mający za sobą traumatyczne dzieciństwo (ocalał podczas hitlerowskiej pacyfikacji wsi), sumuje swoje życie w serii monologów-zwierzeń, których słuchacz pozostaje niezidentyfikowany do końca powieści.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Myśliwski słuchowisko

Wiesław Myśliwski: nie chce mi się już pisać

W Szczebrzeszynie w dniach 5-11.08 odbył się Festiwal Stolica Języka Polskiego. To niezwykłe w skali kraju spotkanie miłośników literatury, ponieważ łączy obie perspektywy - twórców i odbiorców, pisarzy i czytelników, oferując jedyne w swoim rodzaju artystyczne doświadczenie. Jednym z gości festiwalu był pisarz Wiesław Myśliwski, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike. 
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk KULTURA literatura poezja Wiesław Myśliwski