Polskie Radio
Section05
pogrzeb

Iran. Uroczystości pogrzebowe Raisiego, potrwają kilka dni

W Iranie we wtorek rozpoczynają kilkudniowe uroczystości pogrzebowe prezydenta Ebrahima Raisiego. Numer dwa w irańskim reżimie ajatollahów zginął w niedzielnej katastrofie śmigłowca w górach na północnym zachodzie kraju. Śmierć prezydenta rodzi pytania o możliwe przetasowania na szczytach władzy Iranie, gdzie od 35 lat najwyższym przywódcą jest Ali Chamenei.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Iran katastrofa lotnicza Teheran

Ambasador RP na pogrzebie Nawalnego w Moskwie. Oddał hołd zmarłemu, złożył kondolencje rodzinie

Na Cmentarzu Borisowskim w Moskwie zakończył się pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Krewni i bliscy otoczyli mogiłę. Tysiące ludzi stało z kwiatami wokół cmentarza, a pobliskimi ulicami przeszły tysiące Rosjan. W trakcie przemarszu od cerkwi do cmentarza skandowano antywojenne i antyputinowskie hasła.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja Moskwa Aleksiej Nawalny pogrzeby Petersburg Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

TYLKO U NAS Pogrzeb Nawalnego. "Putin wykazuje nerwowość i duży niepokój"

- Administracja Putina wyraźnie wykazuje nerwowość i duży niepokój. Zawsze, gdy były zapowiedzi manifestacji, władze reagowały z nadmierną siłą w stosunku do rzeczywistej skali wydarzenia - powiedział w Polskim Radiu 24 o pogrzebie Aleksieja Nawalnego dr hab. Włodzimierz Marciniak, były ambasador RP w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny śmierć Rosja bezpieczeństwo ŚWIAT Europa Polskie Radio 24