Polskie Radio
Section05
pogrzeb

Ostatnie pożegnanie Marka Gaszyńskiego. Dziennikarz spocznie na Starych Powązkach

W warszawskim kościele Świętego Karola Boromeusza o godzinie 13 odbędą się uroczystości pogrzebowe Marka Gaszyńskiego. Po mszy pogrzebowej urna z prochami zostanie złożona w rodzinnym grobowcu na Starych Powązkach. Legendarny dziennikarz i prezenter muzyczny, przez lata zawiązany z Programem 3 Polskiego Radia, zmarł 15 stycznia, w wieku 83 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogrzeb

"Plac Świętego Piotra był zapełniony". Milena Kindziuk o pogrzebie Benedykta XVI

- Pamiętajmy o tym, że Benedykt XVI już od 10 lat nie był papieżem, nie był urzędującym papieżem. To też na pewno wpłynęło na frekwencję, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że Plac Świętego Piotra był zapełniony - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Milena Kindziuk (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Benedykt XVI Watykan ŚWIAT aktualności katolickie Kościół katolicki pogrzeb Polskie Radio 24 Europa

PR24 "Wysoce zdumiewające". Lisicki o wystąpieniu papieża Franciszka na pogrzebie Benedykta XVI

- Takie potraktowanie kogoś - kto był bardzo znaczącym teologiem, autorem wielu ważnych wystąpień i papieżem, który przez osiem lat pełnił pontyfikat - wydaje się być wysoce zdumiewające - skomentował w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki, odnosząc się do wystąpienia papieża Franciszka na pogrzebie Benedykta XVI.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Watykan pogrzeb Benedykt XVI papież Franciszek

"Santo subito" Benedykt XVI? Tekieli: Boże młyny mielą powoli

"Santo subito" (natychmiast święty) - taki transparent pojawił się wśród wiernych uczestniczących w czwartek we mszy pogrzebowej emerytowanego papieża Benedykta XVI na placu Świętego Piotra. - Będzie tak, jak ma być. Papież Benedykt XVI był niezwykle skromnym i pokornym człowiekiem, bardzo głębokiej wiary. Umarł, pełen wewnętrznego pokoju - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i komentator Robert Tekieli. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Benedykt XVI Kościół katolicki Watykan papież ŚWIAT pogrzeb

Pierwsze takie wydarzenie w historii. Urzędujący papież pożegnał swego zmarłego poprzednika

Około 50 tysięcy osób uczestniczyło w mszy pogrzebowej emerytowanego papieża Benedykta XVI pod przewodnictwem Franciszka na watykańskim placu Świętego Piotra. Mówił on o "mądrości, łagodności i oddaniu" swego poprzednika. Podkreślił, że był świadkiem Ewangelii. Była to pierwsza w historii msza, podczas której urzędujący papież pożegnał swego zmarłego emerytowanego poprzednika. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan Benedykt XVI papież odeszli 2022 pogrzeb

Pogrzeb Benedykta XVI. "Jego testament jest niezwykle osobisty"

- Głównym motywem pontyfikatu Benedykta XVI było przedstawiać ludziom ludzką twarz Boga - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia ks. prof. Witold Kawecki - dyrektor Instytutu Wiedzy o Kulturze i wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który poznał osobiście Josepha Ratzingera. ​W Watykanie odbyły się w czwartek uroczystości pogrzebowe zmarłego w sobotę papieża seniora. 
Zobacz więcej na temat:  Benedykt XVI pogrzeb Witold Kawecki wiara religia Kościół Watykan

"Ojcze, w Twoje ręce oddajemy jego ducha". Homilia papieża Franciszka podczas pogrzebu Benedykta XVI

Papież Franciszek mówił o swoim poprzedniku jako o "wiernym przyjacielu Jezusa". Na placu Świętego Piotra w Watykanie zakończyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 31 grudnia byłego papieża Benedykta XVI. Uczestniczyły w nich tysiące osób z całego świata. - Ojcze, w Twoje ręce oddajemy jego ducha - podkreślił w trakcie homilii papież Franciszek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan Benedykt XVI pogrzeb papież aktualności katolickie odeszli 2022 Kościół katolicki

NA ŻYWO Uroczystości pogrzebowe papieża seniora Benedykta XVI [TRANSMISJA]

O godz. 9.30 w Watykanie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zmarłego papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do oglądania streamingu wideo i śledzenia relacji, którą na żywo prowadzimy na portalu PolskieRadio24.pl. Transmisji można słuchać także w Programie 1 Polskiego Radia i Polskim Radiu 24. Na pozostałych antenach relacje z uroczystości pogrzebowych i audycje specjalne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT papież Benedykt XVI Watykan Kościół pogrzeb chrześcijaństwo

Koniec uroczystości pogrzebowych Benedykta XVI. Ciało spoczęło w Grotach Watykańskich [ZAPIS RELACJI]

Na placu Świętego Piotra w Watykanie dobiega końca msza pogrzebowa zmarłego 31 grudnia emerytowanego papieża. Emerytowanego papieża na placu Świętego Piotra żegnało nawet 100  tysięcy wiernych, a także przedstawiciele wielu państw. W gronie kilkunastu przywódców obecnych na pogrzebie byli także prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan Benedykt XVI papież papież Franciszek pogrzeb śmierć