Polskie Radio
Section05
boś

"Mój Elektryk". Będzie większa szansa na dopłatę do leasingu. Wyjaśniamy

Pula środków na dofinansowanie leasingu pojazdów zeroemisyjnych w ramach programu "Mój Elektryk" została zwiększona o 100 mln zł i w sumie wynosi 600 mln zł - poinformował Bank Ochrony Środowiska. Program skierowany jest do osób fizycznych, przedsiębiorców, rolników indywidualnych, samorządów, fundacji, kościołów i związków wyznaniowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura motoryzacja elektromobilność boś dofinansowanie samochody elektryczne

Wkrótce ruszy nabór wniosków na dopłaty do leasingu elektryków. BOŚ: realnie na przełomie października i listopada

- Na przełomie października i listopada przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dopłaty do leasingu samochodów elektrycznych w ramach programu "Mój elektryk" - poinformował dyrektor zarządzający Banku Ochrony Środowiska Mariusz Grab. Dodał, że nabór dla firm leasingowych jest nadal otwarty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA elektromobilność leasing samochodu boś firma finansowanie

Kongres 590. Prezes PGE: morska energetyka wiatrowa będzie impulsem dla naszej gospodarki

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski jest przekonany, że inwestycje w morską energetykę wiatrową będą jednym z zasadniczych impulsów dla pobudzenia gospodarki po pandemii. Szacuje się, że koszt budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku wyniesie ok. 130 mld zł, z czego inwestycje PGE to prawie 30 mld. Energetyka to jeden z tematów Kongresu 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka wiatr finansowanie boś PGE Ministerstwo Rozwoju Kongres 590