Polskie Radio
Section05
wyniki finansowe

Grupa Orlen zwiększa zyski. "Aż 5-krotny wzrost wyniku odnotował segment wydobycia ropy i gazu"

Wynik netto Grupy Orlen w drugim kwartale tego roku wzrósł do 3,7 mld zł i był wyższy o ponad 1,4 mld zł od uzyskanego w tym samym okresie roku ubiegłego, kiedy to osiągnął poziom ponad 2,2 mld zł. - Dywersyfikacja działalności Grupy Orlen pozwala nam generować coraz większe zyski poza produkcją i sprzedażą paliw - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen wyniki finansowe zysk ceny paliw firma inwestycje POLSKA

PGNiG zwiększa wydobycie gazu na szelfie norweskim. "Sytuacja sprzyja działalności w segmencie upstream"

PGNiG prognozuje wzrost tegorocznego własnego wydobycia gazu na szelfie norweskim z 2,6 do 3 mld m3. Jak podkreślili przedstawiciele spółki, będzie to efekt generalnego wzrostu aktywności wydobywczej. Sytuacja rynkowa i otoczenie makroekonomiczne ostatnich miesięcy wyjątkowo sprzyja działalności w segmencie upstream.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGNiG gaz ziemny Baltic Pipe wyniki finansowe

Banki korzystają na podwyżkach stóp procentowych. Premier Morawiecki: to nadmierny, niesprawiedliwy zysk

Na koniec lutego 2022 r. zysk banków sięgnął ponad 4,1 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 97 proc. w stosunku do lutego 2021 r. - wynika z danych NBP. Cykl podwyżek stóp procentowych, który rozpoczął się w ubiegłym roku, zadziałał pozytywnie na wyniki banków już w ubiegłym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki zysk wyniki finansowe stopy procentowe kredyt depozyt oprocentowanie

Spółki Skarbu Państwa świetnie radzą sobie na giełdzie. Warszawski parkiet podsumowuje rok

- Jeśli spojrzeć na wyniki GPW w okresie 5 lat, to widzimy, że w ostatniej 5-latce średni zysk wynosił 150 mln zł rocznie, w poprzedniej było to 112 mln zł rocznie - powiedział prezes GPW Marek Dietl. Dodał, że spółki Skarbu Państwa mogą się wpisać w bardzo innowacyjną gospodarkę i świetnie sobie radzić.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw giełda papierów wartościowych wyniki finansowe

Wysokie premie dla pracowników Ferrari - 2021 rok z najlepszym wynikiem w historii firmy

Mimo utrzymującej się pandemii COVID-19, rynek samochodów luksusowych zdaje się przeżywać swoje najlepsze lata. Obok takich marek jak Lamborghini czy Aston Martin, wynikami sprzedaży chwali się także Ferrari - licząc zyski, firma postanowiła sowicie wynagrodzić pracowników premiami. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody ferrari Włochy rynek sprzedaż 2021 wyniki finansowe Polskie Radio samochód GOSPODARKA pieniądze finanse

Grupa PGE podwaja zyski. "Rośnie zapotrzebowanie gospodarki na energię elektryczną"

Zysk netto Grupy PGE w III kwartale 2021 r. wyniósł 545 mln zł i był o 110 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Według prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego rok 2022 będzie wyzwaniem dla energetyki konwencjonalnej i ciepłownictwa w związku z presją rosnących cen uprawnień do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka PGE zysk wyniki finansowe energia elektryczna

Akcje Allegro i CD Projekt napędzają warszawską giełdę. Łączna wartość obrotów wzrosła o ponad 53 proc.

- Obroty akcjami Allegro w I kwartale tego roku stanowiły 11 proc. obrotów na rynku głównym, a akcjami CD Projekt – 19 proc. Łączna wartość obrotów akcjami na rynku głównym wyniosła 93,7 mld zł - poinformowali przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych. Oznacza to wzrost o 53,5 proc. w stosunku do I kwartału 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych allegro wyniki finansowe