Polskie Radio
Section05
wyniki finansowe

LOT ustanawia historyczne rekordy i liczy na ogromne zyski. Wkrótce nowa strategia spółki

W tym roku PLL LOT ma szanse na historyczny wynik finansowy nie tylko na poziomie zysku, ale i wyniku operacyjnego - powiedział prezes PLL LOT Michał Fijoł. Dodał, że spółka pracuje nad swoją strategią, którą być może zaprezentuje 5 października. "W ciągu najbliższych tygodni zostanie ona - mam nadzieję - zatwierdzona przez radę nadzorczą. Jeśli tak się zdarzy, to 5 października ją zaprezentujemy" - poinformował prezes PLL LOT.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura LOT wyniki finansowe strategia

Grupa PZU podwoiła zysk. "Najszybciej wzrosły przychody z ubezpieczeń majątkowych"

Zysk netto grupy PZU przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w pierwszej połowie 2023 r. 2,7 mld zł; to wzrost prawie o 50 proc. rok do roku - poinformowała w czwartek spółka. Zysk netto grupy PZU przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł w II kwartale 2023 r. do 1.545 mln zł z 949 mln zł rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU wyniki finansowe ubezpieczenia zysk

Grupa ORLEN zaprezentowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku

W tym roku na realizację projektów trwale zwiększających bezpieczeństwo energetyczne i niezależność surowcową Polski oraz regionu przeznaczymy rekordowe 36 mld zł. Kluczowe pozostają dla nas inwestycje w nowoczesną energetykę, przede wszystkim odnawialne źródła energii i bezpieczną energetykę jądrową. Dobre wyniki finansowe przekładają się również na zwiększenie wpływów do budżetu państwa. W pierwszym półroczu Grupa ORLEN wpłaciła blisko 36,5 mld zł, czyli aż o 20 mld zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu ORLEN.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma Orlen wyniki finansowe inwestycje

Grupa ORLEN zaprezentowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku

W tym roku na realizację projektów trwale zwiększających bezpieczeństwo energetyczne i niezależność surowcową Polski oraz regionu przeznaczymy rekordowe 36 mld zł. Kluczowe pozostają dla nas inwestycje w nowoczesną energetykę, przede wszystkim odnawialne źródła energii i bezpieczną energetykę jądrową. Dobre wyniki finansowe przekładają się również na zwiększenie wpływów do budżetu państwa. W pierwszym półroczu Grupa ORLEN wpłaciła blisko 36,5 mld zł, czyli aż o 20 mld zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen firma wyniki finansowe POLSKA energetyka

PKP Intercity: rekordowa pierwsza połowa 2023 roku i zysk w 2022 roku

Od stycznia do czerwca 2023 r. spółka PKP Intercity przewiozła blisko 31 mln pasażerów. To rekordowy wzrost o ponad 5 mln podróżnych w stosunku do roku poprzedniego. Oznacza to, że z usług PKP Intercity w samym tylko pierwszym półroczu skorzystało niemal tyle pasażerów, co przez cały 2015 rok. Jednocześnie w 2022 roku spółka odnotowała zysk netto sięgający 52,5 mln zł, czyli o blisko 10 mln zł więcej niż rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP Intercity kolej wyniki finansowe

Spółka CPK na finansowym plusie. Ważne decyzje w ciągu kilku tygodni

Ponad 800 hektarów wykupionych gruntów, przelewy dla właścicieli terenów i zaawansowane projekty. Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego przedstawiła stan zaawansowania prac. Z informacji wynika, że decyzja środowiskowa zostanie wydana w ciągu kilku tygodni. W podobnym czasie nastąpi wybór inwestora strategicznego. CPK poinformowała też o finansach spółki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny wyniki finansowe port lotniczy POLSKA infrastruktura

Inwestycje w OZE i infrastrukturę przesyłową. Grupy Energa przedstawia dane za pierwszy kwartał

Udział OZE w łącznej produkcji brutto energii elektrycznej Grupy Energa wyniósł w I kwartale tego roku 54 proc. Grupa odnotowała również dynamiczny wzrost nakładów inwestycyjnych, które zwiększyły się rok do roku o 126 proc. Spółka, wchodząca w skład Grupy ORLEN, opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za pierwszy kwartał 2023 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Energa Orlen wyniki finansowe