Polskie Radio
Section05
Forum Ekonomiczne w Krynicy

Prezydent Andrzej Duda w Krynicy: jest realna perspektywa przyjęcia Ukrainy do NATO

Perspektywa przyjęcia Ukrainy do NATO, w oparciu o decyzję podejmowaną wyłącznie przez Ukrainę i państwa członkowskie, jest absolutnie realna - powiedział w środę w Krynicy prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że będzie o tym rozmawiał z sojusznikami na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Krynica-Zdrój Forum Ekonomiczne w Krynicy Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Litwa Korea Południowa Ulmowie Polonia

Rusza Krynica Forum. Otworzy je debata Andrzeja Dudy, prezydenta Litwy i premiera Korei Płd.

Trzy dni dyskusji i ponad 2 tysiące uczestników - rozpoczęło się Krynica Forum. W górskim uzdrowisku trwa spotkanie polityków, przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W forum weźmie udział między innymi prezydent Andrzej Duda, który spotka się premierem Korei Południowej oraz prezydentem Litwy.
Zobacz więcej na temat:  Krynica biznes Forum Ekonomiczne w Krynicy Andrzej Duda POLSKA społeczeństwo

Prezydent: moim celem było to, by Polakom żyło się lepiej

- Lata od 2015 r. do pandemii koronawirusa to był dobry czas dla Polski - czas dynamicznego wzrostu gospodarczego i polityki ukierunkowanej na wzrost zamożności polskiego społeczeństwa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Kongresu "Krynica Forum '22 - Wzrost i Odbudowa". Jak dodał, celem jego prezydentury było to, by Polakom żyło się coraz lepiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Forum Ekonomiczne w Krynicy prezydent GOSPODARKA ekonomia

Kontrowersje wokół Szczytu Gospodarczego w Krynicy. Marszałek Małopolski w ogniu krytyki

Tegoroczne, XXX Forum Ekonomiczne, odbędzie się w Karpaczu. Organizatorzy wydarzenia, po niemal 30 latach współpracy, rozstali się z Krynicą-Zdrojem. Tymczasem Marszałek Małopolski zapowiada od kilku miesięcy "konkurencyjne" spotkanie - Szczyt Gospodarczy Krynica Summit. Cała sprawa budzi wiele kontrowersji, a media stawiają pytania i oczekują wyjaśnień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy konferencja ekonomia małopolskie

"Europa po pandemii, solidarność, wolność, wspólnota". Berdychowski o tematach Forum w Krynicy

Tegoroczne Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju w dniach od 8 do 10 września, będzie jak każdego roku okazją do spotkań ekspertów, polityków, a biorąc pod uwagę kryzys, jaki wywołała pandemia - tematów będzie jeszcze więcej - mówił w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 Zygmunt Berdychowski, przewodniczący rady programowej krynickiego Forum.
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Krynicy pandemia energetyka

Marszałek Senatu o Forum w Krynicy: trzeba dbać o dobre imię Polski

Stanisław Karczewski powiedział o haśle, które będzie promowane podczas Forum Ekonomicznego. – "Dobrze być Polakiem" to znaczy dbać o interesy Polski, dbać o dobre imię Polski. O to, aby o Polsce mówiono coraz lepiej i żeby Polska miała coraz lepszy wizerunek – podkreślił marszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019 POLSKA Stanisław Karczewski Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki ekonomia

Alternatywne napędy zdominują motoryzację

Polskie miasta zapowiadają jeszcze w tym roku zwiększone zakupy autobusów zasilanych gazowym paliwem CNG, a szacowany wzrost wyniesie ok. 40-50 proc. w stosunku do poprzedniego roku - zapowiedział Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, w czasie debaty o alternatywnych źródłach napędu pojazdów, która odbyła się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy
Zobacz więcej na temat:  cng autobus PGNiG transport ekologia gaz ziemny Forum Ekonomiczne w Krynicy elektromobilność