Polskie Radio
Section05
Forum Ekonomiczne w Krynicy

Społeczeństwo: Nie odgradzajmy starych od ludzi młodszych

Od kilku lat Forum Ekonomicznemu w Krynicy towarzyszy Forum Trzeciego Wieku. Jedna z tegorocznych debat dotyczyła tzw. srebrnej gospodarki, skierowanej na potrzeby seniorów, ale również wykorzystującej ich potencjał. O polityce senioralnej w audycji Społeczny Punkt Widzenia mówiła Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Zobacz więcej na temat:  Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy senior starość babcia dziadek

Polonia w Kazachstanie spotkała się z Andrzejem Dudą

Trudności ze złożeniem podań o repatriację, kłopoty z nauczaniem języka polskiego oraz słabe wyposażenie szkół - to problemy, z którymi borykają się Polacy w Kazachstanie. Ich przedstawiciele spotkali się w Astanie z prezydentem Andrzejem Dudą. O wizycie głowy państwa polskiego w Kazachstanie mówiliśmy w audycji Polacy w Świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazachstan Andrzej Duda Forum Ekonomiczne w Krynicy Astana

Forum w Krynicy: Współpraca rządu z przedsiębiorcami

– Myślę, że w niedługim czasie uda nam się przedstawić propozycję powołania rady doradczej, która byłaby zapleczem dla rządu, złożonej z przedsiębiorców  – powiedziała w środę podczas XXVII Forum w Krynicy premier Beata Szydło. Dodała, że PiS już w kampanii wyborczej zapowiadało powołanie "narodowego forum przedsiębiorców".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Forum Ekonomiczne w Krynicy Mateusz Morawiecki

"Premier jest zawsze otwarta na rozmowy"

- Jeśli prezydent Andrzej Duda będzie uważał, że zmiany w rządzie są potrzebne, czy będzie chciał rozmawiać na inne tematy, premier Beata Szydło jest zawsze otwarta na rozmowy - podkreślił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zapowiedział, że sam spotka się z prezydentem w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łapiński Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy Beata Szydło Stanisław Karczewski Andrzej Duda POLSKA