X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dyrektywa UE o prawach autorskich

"ACTA 2". Wiele hałasu o nic?

Zwolennicy dyrektywy twierdzą, że przyczynia się ona do uszczelnienia praw autorskich. Przeciwnicy ostrzegają, że w jej rezultacie zostanie wprowadzona cenzura na niespotykaną wcześniej skalę. - Z "ACTA 2" jest trochę jak ze skrótem RODO. Nikt nie czytał, ale wszyscy się boją - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gośćmi Debaty Poranka byli również Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) i Dariusz Grzędziński (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  dyrektywa UE o prawach autorskich internet acta ŚWIAT

ZCP o tzw. "Acta2": czarny dzień dla branży cyfrowej

- Jeśli przegłosowany w środę, 12 września w Parlamencie Europejskim projekt dyrektywy regulujący prawo autorskie na Jednolitym Rynku Cyfrowym wejdzie w życie, nie tylko zostanie ograniczony dostęp do informacji i wszelkiego kontentu, ale wpłynie też na swobodę wypowiedzi wszystkich internautów – przestrzega Związek Cyfrowa Polska.
Zobacz więcej na temat:  dyrektywa UE o prawach autorskich prawa autorskie dyrektywa UE Unia Europejska Parlament Europejski Europa POLSKA acta

Arkadiusz Myrcha (PO): "ACTA2" nie dotyczą osób prywatnych

Przyjęty we środę przez Parlament Europejski projekt dyrektywy o prawie autorskim ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Przeciwko projektowi głosowali europosłowie PiS. - Umieszczanie linków w ogóle się nie zmieni. Cały czas będzie można to robić bezpiecznie – tłumaczył w "Rozmowie PR24” Arkadiusz Myrcha, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska dyrektywa UE dyrektywa UE o prawach autorskich Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość internet ŚWIAT

Ryszard Terlecki: sędziowie nie stosują się do obowiązującego prawa

- Mamy do czynienia z dość niezwykłą sytuacją, sędziowie nie stosują się do prawa, które obowiązuje. To już dość poważna sprawa, choć na szczęście dotyczy skromnej liczby sędziów, którzy uparli się, że utrzymają swoje przywileje, dochody i możliwości – powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  polityka reforma sądownictwa Sąd Najwyższy sądownictwo prawo acta prawo autorskie Parlament Europejski dyrektywa UE o prawach autorskich

Ryszard Czarnecki: wolność w Internecie i prawa artystów są równie ważne

 - Tzw. "ACTA2" to pewnego rodzaju metafora. Nie chodzi o kopiowanie tego, co było kilka lat temu - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się do przegłosowanej w środę przez Parlament Europejski dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym Internetu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS polityka prawa autorskie Parlament Europejski internet Ryszard Czarnecki dyrektywa UE o prawach autorskich