Polskie Radio
Section05
Ewa Podleś

Wspomnienia Ewy Podleś. "Całe moje życie byłam związana ze sceną" [POSŁUCHAJ]

- Na scenie pojawiłam się już w wieku trzech lat jako córka "Madame Butterfly", którą kreowała moja późniejsza profesor Alina Bolechowska. Potem całe moje życie byłam związana ze sceną, dużo statystowałam, to mi bardzo pomogło. Trema jest zawsze, ale ja kocham scenę, kostiumy, partnerów, rekwizyty - mówiła Ewa Podleś w jednym z nagrań zarejestrowanych w archiwach Polskiego Radia. Wielka polska śpiewaczka zmarła 19 stycznia 2024 roku w wieku 71 lat.
Zobacz więcej na temat:  opera Beata Stylińska odeszli 2024 Dwójka Jerzy Marchwiński

Ewa Podleś we wspomnieniach. Izabela Kłosińska: ona cała była muzyką

- Jej technika, sposób podejścia do zawodu, przygotowanie i zdecydowanie było niesamowite, była wielkiej klasy profesjonalistką. Na egzaminie do Akademii Muzycznej stanęła już jako gotowa śpiewaczka, te jej koloratury i sposób przekazywania frazy i emocji, w tym nie było nic sztucznego. Cała była muzyką - mówiła w Dwójce prof. Izabela Kłosińska, znakomita sopranistka, solistka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i pedagog.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2024 Dwójka Jerzy Marchwiński Magdalena Łoś Marcin Majchrowski Izabela Kłosińska Łukasz Borowicz Stanisław Leszczyński Waldemar Dąbrowski Wiesław Ochman Piotr Kamiński opera