Polskie Radio
Section05
grypa

Wiceminister zdrowia: leki przeciw grypie są dostępne, od przyszłego tygodnia powinny pojawić się darmowe testy

- Na bieżąco monitorujemy stan hurtowni i aptek w zakresie leków na grypę. Dla najmłodszych leki te są dostępne praktycznie wszędzie - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że darmowe testy na wirusy powinny być dostępne w przychodniach na początku przyszłego tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA grypa Ministerstwo Zdrowia infografika Waldemar Kraska społeczeństwo zdrowie

Jedna szczepionka przeciwko COVID-19 i grypie? Dr Sutkowski: będą infekcjami sezonowymi

- W pakietach będziemy się mogli szczepić przeciwko kilku chorobom infekcyjnym. Podobnie zresztą jak szczepimy dzieci. Najpewniej będziemy mogli się szczepić w trójpakiecie, jednocześnie przeciwko COVID-19, grypie i pneumokokom - mówi na antenie Polskiego Radia 24 prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA omikron grypa zdrowie wirusy szczepienia COVID-19

Rośnie liczba zachorowań na grypę. Mikrobiolog: jest jeszcze czas, by się zaszczepić

Mikrobiolog ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie dr Joanna Jursa-Kulesza podkreśliła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że wciąż można zaszczepić się przeciw w grypie. Jej zdaniem warto to zrobić choćby po to, by nie popsuć sobie wyjazdów w ferie zimowe. Zaszczepieni chorują znacznie rzadziej, a chorobę przechodzą lżej i mają mniej powikłań - zaznaczyła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie grypa szczepienia społeczeństwo

PR24 Grypa atakuje. Wiceminister zdrowia: szczepmy się, bo powikłania zostaną z nami do końca życia

- W przypadku grypy nie jest najważniejsze, jak przejdziemy zachorowanie. Chodzi o powikłania, które pozostaną z nami do końca życia. Nie jest jeszcze za późno na szczepienia. Pełną odporność uzyskamy pod 2-3 tygodniach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Kraska zdrowie POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia Ministerstwo Zdrowia grypa

Kraska: obecnie dominuje grypa, a nie COVID. Od września zachorowały ponad 2 mln osób

- Najczęściej szczyt zapadalności na grypę był określany na przełom stycznia i lutego. W tej chwili widzimy, że już przekroczyliśmy barierę dotychczasowych szczytów, mamy zachorowań zdecydowanie więcej, niż powinniśmy się spodziewać. Eksperci twierdzą, że szczyt zachorowań będzie jeszcze wyższy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Henryk Szrubarz Waldemar Kraska zdrowie POLSKA Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo grypa medycyna COVID-19