Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Prezes PiS po wyborach: ten wynik to dla nas wielkie zadanie

- Ten wynik to dla nas wielkie zadanie - skomentował sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego partia zajęła drugie miejsce, ustępując Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  polityka t wybory w Polsce t Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 t wybory do Parlamentu Europejskiego t POLSKA t Prawo i Sprawiedliwość t PiS t Jarosław Kaczyński t Polska w Unii Europejskiej t

Afera wizowa. Kaczyński przed komisją: to gigantyczne kłamstwo

- Gigantyczne kłamstwo, które miało wpływ na wynik wyborów - tak o aferze wizowej mówi Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zeznaje przed sejmową komisją śledczą wyjaśniającą nieprawidłowości dotyczące wydawania wiz cudzoziemcom w latach 2019-23. O godz. 12.30 rozpoczęło się jego przesłuchanie w trybie niejawnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Jarosław Kaczyński t komisja śledcza t PiS t Sejm t

Kaczyński i Obajtek stawią się przed komisją śledczą? Rzecznik PiS odpowiada

Komisja śledcza do spraw afery wizowej zaplanowała na piątek przesłuchanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Czy tym razem będą obecni? - Oczekuję, że się stawią - mówi przewodniczący komisji Michał Szczerba z KO. O obecność obu polityków zapytaliśmy rzecznika PiS.
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza t wizy t Jarosław Kaczyński t Daniel Obajtek t Michał Szczerba t POLSKA t

Komisja przegłosowała wniosek o ukaranie Kaczyńskiego

Szef PiS Jarosław Kaczyński nie stawił się na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Rzecznik partii Rafał Bochenek wyjaśnił, że Kaczyński "wraca z Brukseli z protestu rolników". Przewodniczący Michał Szczerba zapowiedział złożenie wniosku do sądu o nałożenie na Jarosława Kaczyńskiego kary pieniężnej w wysokości 3000 zł, co zostało przegłosowane przez komisję. Wcześniej ze składu komisji ds. afery wizowej wykluczono posła PiS Andrzeja Śliwkę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t polityka t komisja śledcza t Jarosław Kaczyński t Prawo i Sprawiedliwość t

Polskie Radio 24 Brudziński: ten protest nie był elementem kampanii PiS

- Jarosław Kaczyński pojechał do Brukseli, żeby symbolicznie wyrazić poparcie nie tylko dla polskich, ale też europejskich rolników. To nie był protest PiS i naszej kampanii, ale element frustracji, która dotyka rolników w całej Europie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joachim Brudziński. 
Zobacz więcej na temat:  rolnicy t protest t Bruksela t Joachim Brudziński t Jarosław Kaczyński t PiS t polityka t POLSKA t

Joński o wyborach kopertowych: za wszystkim stał Kaczyński

Zakończył się etap przesłuchań w ramach prac komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Jej przewodniczący Dariusz Joński zapowiedział, że do prokuratury zostaną skierowane zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Znajdą się w nich m.in. nazwiska Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t polityka t komisja śledcza t Dariusz Joński t prokuratura t Jarosław Kaczyński t Mateusz Morawiecki t Mariusz Kamiński t Jacek Sasin t

POLSKIE RADIO 24 Kaczyński na komisji ds. afery wizowej. Ma być konfrontacja

- W najbliższym tygodniu komisja śledcza ds. afery wizowej przesłucha ostatnich świadków. Zbigniew Rau i Jarosław Kaczyński, to postacie kluczowe, które próbowały nam wmawiać, że żadnej afery nie było. Chcemy obydwu świadków skonfrontować z dokumentami - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący komisji, poseł KO Michał Szczerba.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 t POLSKA t polityka t Krzysztof Grzybowski t Michał Szczerba t wizy t komisja śledcza t Jarosław Kaczyński t

Zarzuty dla byłego premiera i prezesa PiS? "Są podstawy"

- W naszej ocenie istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - powiedział poseł Bartosz Romowicz (Trzecia Droga) na antenie Programu 1 Polskiego Radia, komentując prace komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych i ewentualne przedstawienie zarzutów czołowym politykom PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t polityka t komisja śledcza t Trzecia Droga t Bartosz Romowicz t Mateusz Morawiecki t Jarosław Kaczyński t Prawo i Sprawiedliwość t

Michał Kamiński: Kaczyński to herszt, nie przywódca PiS

- Dzisiaj już bardzo trudno jest mówić inaczej o całym ugrupowaniu, które rządziło w Polsce przez ostatnich osiem lat, jako po prostu o ugrupowaniu noszącym charakter zorganizowanej grupy zmierzającej do tego, by kryć przestępstwa, popełniać przestępstwa, a także opakowywać je medialnie - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Michał Kamiński (Trzecia Droga - PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio t Trójka t Renata Grochal t POLSKA t polityka t Michał Kamiński t Fundusz Sprawiedliwości t Jarosław Kaczyński t