Polskie Radio
Section05

Bartosz Romowicz

POLSKIE RADIO 24 Romowicz: trzeba zadbać, by prezydentem nie był ktoś z PiS

- Jako odpowiedzialna klasa polityczna powinniśmy zadbać o to, by po raz kolejny prezydentem nie był przedstawiciel obozu prawicowego, czyli Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polski 2050 Bartosz Romowicz. Nie wykluczył więc poparcia wspólnego kandydata obecnego obozu rządzącego. - Jeśli ma to dać szansę na zmianę życia Polek i Polaków, to czemu nie? - pytał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce Polska 2050 Trzecia Droga

Zarzuty dla byłego premiera i prezesa PiS? "Są podstawy"

- W naszej ocenie istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - powiedział poseł Bartosz Romowicz (Trzecia Droga) na antenie Programu 1 Polskiego Radia, komentując prace komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych i ewentualne przedstawienie zarzutów czołowym politykom PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza Trzecia Droga Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Romowicz: w sprawie NBP liczymy na wspólpracę prezydenta

- Niewątpliwie gdyby w ten proces wszedł prezydent Andrzej Duda i chciał wybrać na nowo prezesa NBP, akceptowalnego przez wszystkie środowiska polityczne, to dobrze, to by pokazywało, że pan prezydent chce, aby najważniejszą instytucją bankową w Polsce kierował apolityczny, merytoryczny człowiek - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Romowicz (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka NBP Trybunał Stanu Adam Glapiński