Polskie Radio
Section05
mistrzostwa świata

Wehikuł czasu piłkarskiej reprezentacji. Dokąd zmierzamy?

Równo rok temu nasza piłkarska reprezentacja była na ustach wszystkich. W dobrym stylu awansowała do finałów MŚ i miała doskonały bilans bramkowy dzięki skuteczności Roberta Lewandowskiego. Wysokie miejsce w rankingu FIFA dopełniało obrazu drużyny, której występ na rosyjskim czempionacie był jednym z bardziej oczekiwanych wydarzeń 2018 roku. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów mistrzostwa świata Adam Nawałka Zbigniew Boniek opinie

Podnoszenie ciężarów. Zmiany uzdrowią dyscyplinę?

- Wyniki, jakie widzimy podczas pierwszych dni rywalizacji, są naprawdę dobre. Pytanie czy to efekt dobrego przygotowania zawodników, czy znak, że nadal trwa proceder dopingowy - mówił w Magazynie Sportowym Bogusław Solecki z Telewizji Polskiej. W Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu, odbywają się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. W Polskim Radiu 24 również komentarz Roberta Dołęgi, byłego sztangisty. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podnoszenie ciężarów mistrzostwa świata

Michał Gogol: najbardziej jestem zadowolony ze zdobytych punktów

- Jeśli przyjrzymy się innym grupom to widać, że drużyny potraciły punkty. My z kompletem przystępujemy do następnej rundy. Ponadto nie musimy wyjeżdżać tylko zostajemy w Warnie. To jest udogodnienie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Michał Gogol. Drugi trener reprezentacji siatkarzy ocenił dotychczasowe mecze biało-czerwonych na MŚ w siatkówce 2018.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka mistrzostwa świata

Michał Gogol: skupiliśmy się na zatrzymaniu jednego człowieka

Zagraliśmy na tyle, ile wymagał przeciwnik. Zrobiliśmy swoje - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gogol, drugi trener reprezentacji siatkarzy. Broniący tytułu polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata organizowanych przez Bułgarię i Włochy. W swoim drugim meczu w grupie D biało-czerwoni pokonali w Warnie Portorykańczyków 3:0 (25:14, 25:12, 25:15).
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka mistrzostwa świata Portoryko Kuba SPORT