Polskie Radio
Section05
Monar

Droga od bezdomności ku pomaganiu innym. Filantrop XXI wieku

Co to znaczy być filantropem w XXI wieku, jak dzielić się dobrem, którego nie ma się zbyt wiele? Przemysław Przybecki, prezes Zarządu Fundacji św. Marka opowiedział na antenie Programu 1 dramatyczną historię swojego życia, drogę, która prowadziła od bezdomności do bezinteresownej pomocy innych ludziom. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Kotański Monar społeczeństwo pomoc społeczna bezdomność senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha alkoholizm

„Żeby komuś pomóc, wystarczy wstać z kanapy”

– Każdy z nas może być osobą, która pomaga – przekonywał w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja dr Radosław Hofman, wykładowca z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Gość Polskiego Radia 24 od wielu lat zajmuje się pomaganiem ludziom bezdomnym i samotnym, od niedawna w dość nietypowej formie – ze swoich środków kupił autobus, w którym podejmuje potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dobroczynność bezdomność Monar

Marek Kotański – w służbie bliźniemu

Pomagał tym, którzy zostali wyrzuceni poza nawias społeczeństwa. Oskarżany o kierowanie się chęcią rozgłosu i wytykany palcami, gdy zakładał pierwsze domy dla narkomanów. Marek Kotański robił jednak swoje i dzięki temu zapamiętany został jako ten, który nie odwracał się od drugiego człowieka. Pod koniec 2016 roku ukazała się pierwsza biografia zmarłego w 2002 roku psychologa i terapeuty - „Kotan. Czy mnie kochasz?”.
Zobacz więcej na temat:  Marek Kotański literatura książki Monar