Polskie Radio
Section05

odeszli 2025

Zmarł Stanisław Soyka. Agata Passent: był aniołem obdarzonym wszystkimi talentami

- Był doskonale oczytany i szukał dobrej poezji. Był człowiekiem, który dbał nie tylko o to jak śpiewa, ale rozumie co śpiewa. To nie zawsze jest połączone, bo czasami ludzie po prostu śpiewają nie rozumiejąc o czym śpiewają - mówi o Stanisławie Soyce w audycji "Letnisko" w Programie 1 Polskiego Radia Agata Passent. Wybitny muzyk, wokalista, pianista, skrzypek, kompozytor i aranżer, jeden z najważniejszych artystów na rodzimej scenie muzycznej ostatnich dekad, zmarł nagle 21 sierpnia w wieku 66 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Soyka Agata Passent Ula Kaczyńska Marcin Wojciechowski MUZYKA

Nie żyje Stanisław Soyka. Wokalista, pianista, kompozytor i aranżer miał 66 lat

Stanisław Soyka uchodzi za jednego z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej ostatnich dekad. Wybitny muzyk, wokalista i kompozytor odszedł nagle, tuż przed swoim występem na festiwalu w Sopocie. Artysta miał pojawić się na scenie podczas finałowego koncertu pt. "Orkiestra mistrzów". Z powodu informacji o jego śmierci plan festiwalu został przerwany w połowie.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Soyka MUZYKA Dwójka

Odszedł Marcel Łoziński, nagradzany twórca polskiego filmu dokumentalnego

Nie żyje Marcel Łoziński, jeden z najbardziej znanych i nagradzanych na świecie polskich twórców polskiego filmu dokumentalnego. Nominowany do Oscara, laureat niezliczonych festiwali filmowych i wielu prestiżowych nagród. O śmierci Marcela Łozińskiego poinformował reżyser i jego wieloletni przyjaciel Feliks Falk. 
Zobacz więcej na temat:  Marcel Łoziński Dwójka film polski film dokumentalny kino dokument Marcin Pesta Krzysztof Gierat

Nie żyje wybitna pianistka Joanna Michna

Odeszła Joanna Michna – ceniona interpretatorka muzyki Chopina, laureatka prestiżowych konkursów i artystka, której dyskografia obejmuje ponad dwadzieścia albumów. " Joanna nagrała ponad dwadzieścia płyt z najtrudniejszymi dziełami fortepianowymi Liszta i Chopina. To był Jej repertuar, czuła się w nim znakomicie. Niechaj zawsze wzbudzają podziw i szacunek dla Jej pianistycznej, prawdziwie wirtuozowskiej sztuki..." - napisał Adam Rozlach, dzieląc się refleksją na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka