Polskie Radio
Section05
Oscary

tylko u nas Jerzy Skolimowski nie wierzy, że jego film otrzyma Oscara. Reżyser wskazał faworytów

Jerzy Skolimowski nie wierzy, że jego film "IO" zdobędzie Oscara. Reżyser powiedział Polskiemu Radiu, że nominacja do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej jest dla niego wielkim wyróżnieniem. Jednak - jego zdaniem - Oscar dla filmu międzynarodowego zostanie przyznany niemieckiemu obrazowi "Na Zachodzie bez zmian".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Oscary kino Jerzy Skolimowski netflix

"IO" nominowane do Oscara. "Na tle konkurencji nasz film jest bezkompromisowy"

- To wielka radość, że tak ważna postać polskiego kina dostaje tę nominację. Przez wszystkie te lata Jerzy Skolimowski obronił swój niepowtarzalny głos w kinie i to chyba jest jego największa siła. Oglądając ten film, można mieć wrażenie, że nakręcił go ktoś niebywale młody, odważny, niebojący się zabrać radykalnego głosu w ważnej sprawie - mówił aktor Mateusz Kościukiewicz o nominowanym do Oscara filmie "IO" Jerzego Skolimowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka kino Jerzy Skolimowski Jan Pachlowski FILM Mateusz Kościukiewicz Oscary

"IO" Skolimowskiego z nominacją do Oscarów 2023!

Wśród filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów jest "IO" Jerzego Skolimowskiego. Ta produkcja ma szansę stać się najlepszym pełnometrażowym filmem międzynarodowym. O statuetkę powalczy z produkcjami z Niemiec, Argentyny, Belgii i Irlandii. Nominacje ogłosił aktor Riz Ahmed oraz producentka i aktorka - Allison Williams. 
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Ameryka Północna Oscary W POLSKIM RADIU Jerzy Skolimowski kino