Polskie Radio
Section05
Paweł Juszczyszyn

Sędzia Juszczyszyn znów będzie orzekał w macierzystym wydziale. "Mógł wcześniej wrócić do pracy"

- Mam ogromną satysfakcję, że mogę wrócić na salę rozpraw i orzekać w macierzystym wydziale - powiedział w czwartek olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn. Prezes sądu rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki ocenił, że sędzia mógł już wcześniej wrócić do pracy, np. w wydziale rodzinnym, gdzie został skierowany po tym, jak Izba Dyscyplinarna przywróciła go do orzekania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Juszczyszyn prawo sąd sądownictwo Sąd Najwyższy

Impreza Dulkiewicz i Karnowskiego z sędziami. Bezlitosne komentarze w sieci

Zdjęciem ze wspólnej imprezy trójmiejskich polityków opozycji i upolitycznionych sędziów pochwaliła się w mediach społecznościowych prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jak wyjaśniła, rozmowa dotyczyła prawa i Konstytucji, ale komentarze internautów wskazują raczej na "układ przestępczy".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo samorząd Paweł Juszczyszyn Aleksandra Dulkiewicz Jacek Karnowski

Sędzia Juszczyszyn przywrócony do orzekania. Wójcik mówi o "destrukcji wymiaru sprawiedliwości"

Wiceprezes Solidarnej Polski i minister w KPRM Michał Wójcik odniósł się do uchylenia przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego zawieszenia w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna. - To destrukcyjne i złe dla państwa, gdy jeden sędzia podważa status innego sędziego - skomentował. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Paweł Juszczyszyn

Olsztyn: wpłynął wniosek o wszczęcie egzekucji postanowienia sądu dot. pracy sędziego Juszczyszyna

Do olsztyńskiego Sądu Rejonowego wpłynął wniosek pełnomocnika sędziego Pawła Juszczyszyna o wszczęcie egzekucji postanowienia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy dotyczącego dopuszczenia sędziego Juszczyszyna do orzekania. Powrotu do orzekania broni sędziemu Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Juszczyszyn sądownictwo POLSKA regiony warmińsko-mazurskie Olsztyn

Karski: bezstronność musi być przejawiana przez każdego sędziego

- W zasadzie to jest droga w jedną stronę. Z sędziego można stać się politykiem, natomiast gdy już sędzia zacznie się zajmować polityką, to wówczas powstają pewne problemy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Karol Karski Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo reforma sądownictwa sąd Paweł Juszczyszyn

Reforma sądownictwa. Przewodniczący KRS: sędzia Juszczyszyn chce zostać "męczennikiem"

- Ostentacyjne działania sędziego Pawła Juszczyszyna wskazują, że chce on zostać "męczennikiem" w związku ze sporem ws. sądownictwa - powiedział sędzia Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. Jego zdaniem Juszczyszyn swoim postępowaniem "nie dał wyboru" Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która go zawiesiła w czynnościach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa Paweł Juszczyszyn Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy

Wiceminister sprawiedliwości: próba anarchizowania ze strony sądu w Olsztynie została zablokowana

- Izba Dyscyplinarna zadziałała szybko i w porę. (…) Obywatele mogą być spokojni. Sąd Rejonowy w Olsztynie będzie działał sprawnie i bez przeszkód - powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. - Kroki podjęte wobec sędziego Juszczyszyna były dobrym rozwiązaniem. Każda inna, łagodniejsza kara byłaby nieadekwatna - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo POLSKA reforma sądownictwa Adrian Klarenbach sąd Paweł Juszczyszyn Olsztyn