Polskie Radio
Section05

premier

Duda odpowiada Tuskowi. "To kłamstwo i manipulacja"

"Wyrażona przez Donalda Tuska sugestia to kłamstwo i manipulacja" - oświadczył Andrzej Duda w odpowiedzi na wpis premiera pod jego adresem. Komentarz szefa rządu, do którego odniósł się prezydent, brzmiał: "Publicznie wyrażona przez Pana Prezydenta Dudę sugestia, że moglibyśmy oddać naszą polską miedź Amerykanom za ich wsparcie, to jednak krok za daleko".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Andrzej Duda prezydent Donald Trump USA wojna na Ukrainie

Nowy dodatek dla służb mundurowych. Znamy szczegóły

Od 1 lipca wypłacany będzie wyższy dodatek mieszkaniowy dla funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Świadczenie, w zależności od miejsca zamieszkania, będzie wynosiło od 900 do 1800 złotych. Szef rządu podkreślił, że dodatek ma zachęcać nowe osoby do wstępowania do służby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja straż graniczna straż pożarna MSWiA Tomasz Siemoniak Donald Tusk