X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
prognoza

Jerzy Kwieciński: Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie

- Międzynarodowy Fundusz Walutowy w kwietniowej edycji raportu World Economic Outlook oszacował, że PKB Polski wzrośnie w 2019 r. o 3,8 proc. wobec prognozowanych wcześniej 3,5 proc. - Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie - skomentował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekonomia prognoza wzrost gospodarczy Jerzy Kwieciński Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Chłodniej i więcej chmur. Opady głównie na północy

We wtorek nad Polską zdecydowanie więcej chmur. Na północy i krańcach południowo-wschodnich przelotne opady deszczu, na Pomorzu i Mazurach możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy, około 10 st. w centrum, do 16 st. na Śląsku Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno-wschodni i północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Pogoda w środę: przelotny deszcz i porywisty wiatr

W środę zachmurzenie duże, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Pogoda: wietrznie i pochmurno. Miejscami deszcz ze śniegiem

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego, przez Europę południowo i południowo-wschodnią, pogodę kształtują układy wyżowe. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju niżu z ośrodkiem nad południową Szwecją. Z zachodu na wschód kraju przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza IMGW

Pogoda: deszcz ze śniegiem, maksymalnie 7 stopni na plusie

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez Europę środkową po częściowo też wschodnią pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego klina wysokiego ciśnienia. Nad ranem z północnego wschodu będzie napływało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, które po południu stopniowo od zachodu zacznie być zastępowane przez cieplejszą masę powietrza polarnego morskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza IMGW