Polskie Radio
Section05
reset 2

"To jest seria reportaży, która wstrząsa". Waldemar Buda o nowym odcinku serialu "Reset"

- To jest seria reportaży, która wstrząsa. To jest dowód na to, że wtedy nie było żadnego poczucia, że działo się coś, co było wymierzone przeciwko państwu polskiemu, przeciwko prezydentowi, przeciwko elicie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Grzegorz Jankowski relacje polsko-rosyjskie reset 2 serial

Tak zagwarantowano Rosji bezkarność po katastrofie w Smoleńsku. Nowy odcinek serialu "Reset"

Tajemnicze awarie poprzedzające katastrofę w Smoleńsku. MSZ odcięty od maili, niedziałający system kontroli wejść na wojskowym Okęciu. Kolejna odsłona dziennikarskiego śledztwa Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza została zatytułowana "Smoleńsk - oddane dowody" i odsłania kulisy działania polskiej strony rządowej po katastrofie. Autorzy wyjaśniają też, jak zapadła decyzja o wyborze konwencji chicagowskiej i zrzeczeniu się przez Polskę prawa do badania wypadku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo reset 2 katastrofa smoleńska Polityka zagraniczna Polski Donald Tusk

Były esbek moderował spotkanie Tuska z Putinem. Newsweek oburzony faktem ujawnienia nazwiska

W najnowszym odcinku serialu dokumentalnego "Reset" ujawnione zostało pismo Jarosława Bratkiewicza, "prawej ręki" Sikorskiego w MSZ. Z notatki wynika, że w spotkaniu Tuska z Putinem ważną role odgrywał były agent PRL-owskiej bezpieki Zbigniew Rzońca. - On w zasadzie kierował placówką w Moskwie. Jest ze Służby Bezpieczeństwa od zawsze… W takiej czy innej formie, zawsze pracował w bezpiece od lat 70. - mówił w drugim odcinku serialu "Reset" Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reset 2 Reset TVPinfo polityka PRL Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz Donald Tusk Władimir Putin Moskwa Kreml Radosław Sikorski Platforma Obywatelska