Polskie Radio
Section05
TVPinfo

Prof. Kucharczyk: kiedyś PO była partią Zyty Gilowskiej, dziś jest Marty Lempart

- Ci, którzy mówią, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, odnosząc się do wypowiedzi i działań liderów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski lewica aborcja PO TVPinfo

"To uwłacza logice". Robert Knap o strajku niektórych mediów komercyjnych

- Zasłanianie się takimi małymi mediami, drobnymi, ale ważnymi społecznie, lokalnie, regionalnie, przez takich potentatów, którzy zarabiają miliardy na reklamach - moim zdaniem - trochę uwłacza logice - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu tvp.info. Gościem "Debaty dnia" był także Tomasz Walczak z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski POLSKA media podatek podatki TVPinfo

"To jest odwet". Poseł Lewicy o propozycji likwidacji TVP Info

- Jeżeli PO chce zlikwidować TVP Info, bo im się nie podobają informacje, które są tam nadawane, to Lewica mówi: absolutnie nie wolno likwidować jakichkolwiek mediów publicznych, bo one mają swoje przesłanie. Jeżeli coś w tych mediach funkcjonuje niedobrze, to trzeba to naprawić - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marek Dyduch.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka lewica SLD media Platforma Obywatelska TVPinfo

"To alarm podniesiony w obronie własnego interesu". Michał Karnowski o proteście mediów

- Nie można uciekać od kontekstu, wielkie koncerny, mające w swoim portfolio także media, sięgnęły dzisiaj po bardzo mocne, brutalne narzędzie, sygnał alarmu, który powinien być zarezerwowany dla sytuacji wyjątkowych i naprawdę dotykających zagrożenia wolności słowa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska abonament rtv TVPinfo media podatki polityka

"Kampania lobbingowa". Publicysta o protestach mediów ws. wprowadzenia nowego podatku

- Na pewno nie będzie to "koniec mediów". Ideałem byłby podatek, który zapłaciliby ci, którzy na reklamach zarabiają najwięcej i to bardzo często kosztem samych mediów, które nakręcają ruch, z którego te reklamy korzystają - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Michał Rachoń abonament rtv TVPinfo media podatki polityka

"Zamach na pluralizm mediów". Prof. Waldemar Paruch o propozycji likwidacji TVP Info

- Wyborca, zanim podejmie decyzję polityczną, powinien mieć dostęp do informacji, pluralizm mediów jest niezbędny. W mediach elektronicznych jest coraz mniej pluralizmu, także w Polsce, siłą rzeczy jesteśmy uzależnieni od międzynarodowych korporacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Michał Rachoń abonament rtv TVPinfo media podatki

Wyzywały dziennikarzy od "psów". Jest pozew przeciwko Lempart i Suchanow

"Jest pozew przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom Strajku Kobiet. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych i naruszenia nietykalności osobistej dziennikarki »Gazety Polskiej«" - przekazała Reduta Dobrego Imienia. Dodała, że sytuacja miała miejsce podczas jednej z konferencji prasowych Strajku Kobiet, kiedy dziennikarzy zwyzywano od "psów".
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet TVPinfo sąd sądownictwo dziennikarze atak agresja Reduta Dobrego Imienia POLSKA

"Nie wierzyłem w to, co słyszę". Politycy PiS oburzeni słowami posła Lewicy o Polaku w śpiączce

"To jest sztuczne podtrzymywanie, jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok jego łóżka i zobaczmy, czy będzie w stanie zjeść" - takie słowa padły w programie "Strefa Starcia" w TVP Info, a wypowiedział je poseł Lewicy Maciej Gdula. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy nie kryją swojego oburzenia, a Teofil Bartoszewski z PSL apeluje do polityków, by ograniczyli wypowiadanie się w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Maciej Gdula polityka TVPinfo

Jest decyzja ws. Polaka w śpiączce. Angielski szpital czwarty raz odłączył go od aparatury

Pacjent o inicjałach R.S., Polak mieszkający od kilkunastu lat w Anglii, po raz czwarty został odłączony od aparatury podtrzymującej życie w szpitalu w Plymouth. O życie mężczyzny walczy jego siostra i matka oraz druga siostra i siostrzenica. Na odłączenie od aparatury zgodzili się wcześniej jego żona i dzieci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania medycyna zdrowie szpital śmierć TVPinfo