Polskie Radio
Section05
TVPinfo

KO chce likwidacji TVP i Polskiego Radia. Fogiel: media publiczne są podstawą demokracji

- Słyszymy o tym, że jakimiś sztuczkami zarządczymi miałoby dojść do zmiany, łącznie z likwidacją Polskiego Radia i TVP, być może powołaniem na nowo (...). Coś takiego byłoby absolutnie niedopuszczalne. Przypomnijmy, że istnienie mediów publicznych jest podstawą demokracji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka opozycja TVPinfo Polskie Radio

Cenzura w Onecie? Portal opublikował, usunął i przywrócił artykuł o Karpińskim

Redaktorzy portalu Onet powołując się na ustalenia portalu tvp.info opublikowali w czwartek rano artykuł dotyczący "nowych przecieków z prokuratury" ws. afery śmieciowej z udziałem Włodzimierza Karpińskiego. Jednak po krótkim czasie publikacja została usunięta - zauważył portal tvp.info i dodał, że po tym, jak opisał tę sytuację, artykuł ponownie pojawił się na stronie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVPinfo onet Włodzimierz Karpiński cenzura

Groźba zmiany traktatów unijnych. Prof. Zybertowicz zwraca uwagę na kontekst międzynarodowy misji Morawieckiego

- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, kiedy umowa koalicyjna nie została jeszcze podpisana. Do tego miał na uwadze dobre obyczaje - mówił w niedzielę na antenie TVP Info prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz, odpowiadając na słowa posła PSL Ireneusza Rasia, nie kryjącego rozczarowania wobec decyzji głowy państwa o powierzeniu misji tworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, czyli politykowi z partii, która w wyborach parlamentarnych uzyskała największą liczbę głosów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVPinfo Andrzej Zybertowicz Ireneusz Raś Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Rząd RP Sejm wybory w Polsce wybory 2023

"Zmienił poglądy o 180 stopni". TVP pyta o Radosława Sikorskiego, w tle Nord Stream, WSI i Rosja

W piątek wieczorem TVP Info przypomniało film o byłym ministrze obrony narodowej Radosławie Sikorskim. W materiale pt. "Pan z Chobielina" Marcin Tulicki pyta o politykę zagraniczną według Radosława Sikorskiego. Jak ocenia Jan Parys, polityk PO na przestrzeni lat "zmienił swoje poglądy o 180 stopni". Katarzyna Gójska zwraca zaś uwagę, że przed 2008 r. Sikorski "budował swój wizerunek jako antykomunista".
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski POLSKA Rosja dyplomacja Platforma Obywatelska TVP TVPinfo

Podwójne standardy warszawskiego ratusza. Antysemickie hasła to za mało, żeby rozwiązać manifestację

Antysemicki skandal podczas manifestacji w Warszawie. Stołeczny ratusz odpowiada na pytania tvp.info w sprawie incydentu, do którego doszło podczas zgromadzenia. "Nie zaszły przesłanki do wydania decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia, [...] także hasła obraźliwe czy szokujące nie muszą być same w sobie traktowane jako naruszenie pokojowego charakteru zgromadzenia" - czytamy w liście przesłanym do redakcji. Szkoda, że ratusz stosuje podwójne standardy wobec organizatorów wydarzeń w Warszawie. W przypadku Marszu Niepodległości Rafał Trzaskowski i wcześniej Hanna Gronkiewicz Waltz planowali rozwiązanie marszu, zanim się rozpoczął.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski manifestacje TVPinfo Palestyna Izrael

Opozycja chce przejąć media publiczne. "Będziemy mieli do czynienia z likwidacją wolności słowa"

Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta powiedział w "Śniadaniu w Trójce" na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że prezydent Andrzej Duda do propozycji zmian w mediach publicznych będzie odnosił się, kiedy będą miały formę ustawy. Marek Suski (PiS) z kolei obawia się, że "będziemy mieli do czynienia z likwidacją wolności słowa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Jakubiak Marek Suski Paweł Sałek Marek Sawicki media publiczne TVP TVPinfo media dziennikarstwo dziennikarze Polskie Radio

"RESET" Tusk i Komorowski ustalali szczegóły upamiętnienia bolszewików poległych w 1920 r. Powstał nawet pomnik

We wtorek TVP Info wyemitowała kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Reset". Tym razem Michał Rachoń i prof. Sławomir Cenckiewicz skupili się na kwestii budowy pomnika bolszewików poległych w 1920 r. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski ustalał szczegóły z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem tydzień po katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

"RESET" Rosjanie próbowali skorumpować prof. Wiesława Biniendę. Proponowali milion dolarów

Jak ujawniono w programie dokumentalnym "Reset", Rosjanie próbowali skorumpować prof. Wiesława Biniendę, który od lat bada katastrofę smoleńską. Chcieli oni przekazać naukowcowi milion dolarów. Jak powiedział prof. Binieda, "to by wystarczyło, by osoby, które ze mną współpracowały, nie miały do mnie zaufania". - To jest forma korupcji, absolutnie - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

"RESET" Rozmowy z Miedwiediewem nad trumną Lecha Kaczyńskiego. Tusk i Komorowski obiecywali upamiętnić Armię Czerwoną

We wtorek w TVP Info wyemitowany został kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Reset", w którym ujawniono szokujący dokument. Z notatki ze spotkania z 18 kwietnia 2010 r. wynika, że gdy na pogrzeb śp. Lecha Kaczyńskiego przybył do Polski Dmitrij Miedwiediew, rozmawiający z nim Donald Tusk i Bronisław Komorowski zadeklarowali "podjęcie działań ws. godnego upamiętnienia czerwonoarmistów zmarłych w polskich obozach jenieckich", w tym "ufundowanie odpowiedniego obelisku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

Lawina komentarzy po nowym odcinku "Resetu". "Oddali śledztwo Rosjanom, upokorzyli Polskę", "symbol hańby"

Nie milkną echa emisji najnowszego - wstrząsającego - odcinka serialu dokumentalnego "Reset", poświęconego katastrofie smoleńskiej. Sieć zalała lawina komentarzy. "Zdjęcie uśmiechniętej Ewy Kopacz, gdy za plecami, w workach na śmieci bezczeszczone są ciała najważniejszych osób w państwie, już na zawsze będzie symbolem największej hańby, jakiej dopuściła się kiedykolwiek polska władza" - oceniła poseł PiS Urszula Rusecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset katastrofa smoleńska Smoleńsk Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń serial Lech Kaczyński katastrofa samolotu Donald Tusk Ewa Kopacz Platforma Obywatelska PO Dominik Tarczyński Urszula Rusecka Prawo i Sprawiedliwość PiS TVP TVPinfo Rosja Kreml Władimir Putin

Campus Polska Przyszłości. Sierakowski tłumaczy Tuska z populizmu i porównuje PiS do Armii Czerwonej

- Krytykuje się Tuska, że jest populistą, bo mówi o 800+ albo o tym, że państwo musi chronić swoje granice, albo krytykuje się za to, że wziął Kołodziejczaka. To są niezbędne - owszem, często populistyczne - ruchy. Ale to jest Polska, a nie elegancja Francja. Tutaj trzeba wygrać z Armią Czerwoną, a nie z eleganckimi, wyrafinowanymi i "miękkociałymi" intelektualistami - powiedział publicysta Sławomir Sierakowski, który w sobotę był gościem organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego i jego środowisko Campusu Polska Przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Sierakowski TVPinfo Donald Tusk kampania wyborcza wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja

Atak na dziennikarza TVP. "Jeden z mężczyzn podszedł i mnie opluł"

- Zostałem odepchnięty i przyparty do samochodu, m.in. przez ochroniarzy Donalda Tuska. Następnie jeden z mężczyzn podszedł i mnie opluł – relacjonował po wtorkowym wiecu Donalda Tuska w Legionowie dziennikarz TVP Adrian Borecki. Reporter został opluty przez jednego ze zwolenników lidera PO. Borecki chciał zadać politykowi pytanie o skandaliczną wypowiedź Manfreda Webera. Zdaniem rzecznika PO Jana Grabca to poszkodowany "zachowywał się napastliwie, zaczepiał i prowokował uczestników".
Zobacz więcej na temat:  TVPinfo POLSKA Legionowo Donald Tusk

Były esbek moderował spotkanie Tuska z Putinem. Newsweek oburzony faktem ujawnienia nazwiska

W najnowszym odcinku serialu dokumentalnego "Reset" ujawnione zostało pismo Jarosława Bratkiewicza, "prawej ręki" Sikorskiego w MSZ. Z notatki wynika, że w spotkaniu Tuska z Putinem ważną role odgrywał były agent PRL-owskiej bezpieki Zbigniew Rzońca. - On w zasadzie kierował placówką w Moskwie. Jest ze Służby Bezpieczeństwa od zawsze… W takiej czy innej formie, zawsze pracował w bezpiece od lat 70. - mówił w drugim odcinku serialu "Reset" Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reset 2 Reset TVPinfo polityka PRL Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz Donald Tusk Władimir Putin Moskwa Kreml Radosław Sikorski Platforma Obywatelska