Polskie Radio
Section05
Roman Czejarek

Czy kostiumy wpłyną na sukces "Dewajtis"? Nowy serial historyczny w TVP

TVP1 przeniosła na ekran znaną powieść Marii Rodziewiczówny "Dewajtis". Premiera siedmioodcinkowego serialu odbędzie się w niedzielę, 17 września. - Emocje mogą pozwolić na wciągnięcie się w ten serial. Jest sentymentalny, ładny w obrazie i jest tam miłość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elżbieta Radke, kostiumograf. W jaki sposób powstawały kostiumy dla serialowych bohaterów?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Dewajtis serial

Jak kupić używany samochodów w dobrym stanie? Podpowiada ekspert motoryzacyjny

- Nie kupujmy auta w ciemno - apeluje w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego. Powód? Podejrzanie niska cena, brak ubezpieczenia i szybko dokonywana transakcja to tylko niektóre z pułapek, które mogą na nas czekać podczas zakupu używanego samochodu. Jak nie dać się oszukać?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek oszustwa społeczeństwo samochody samochód Mikołaj Krupiński

Kryptoreklama w mediach społecznościowych. Na co trzeba uważać?

Odpłatna promocja produktów czy usług bez wyraźnego wskazania, że są to treści sponsorowane, nie powinna mieć miejsca. Wprowadza konsumentów w błąd i stanowi nieuczciwą praktykę rynkową. A jednak się zdarza. Na co powinni zwracać uwagę konsumenci, aby nie dać się nabrać nieuczciwym reklamodawcom? 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek reklama reklama w internecie media społecznościowe Instagram UOKiK oszustwa influencerzy społeczeństwo