Polskie Radio
Section05
Ryszard Petru

Powrót handlu w niedzielę? Ten projekt dzieli koalicję

Projekt Polski 2050 dotyczący uwolnienia handlu w dwie niedziele w miesiącu może podzielić koalicję rządową. Zmianom w tym zakresie sprzeciwia się spora grupa posłów Lewicy, w tym minister odpowiedzialna za pracę. - Tu na pewno widać kompromis między Lewicą, a episkopatem - mówi portalowi PolskieRadio24.pl marszałek senior Marek Sawicki z PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Sawicki t Ryszard Petru t handel t TYLKO U NAS t lewica t

Kobosko: nie ma żadnej afery wiatrakowej, nie weszła w życie żadna ustawa

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że "nie ma żadnej afery wiatrakowej". – Nie weszła w życie żadna ustawa, nie została przepchnięta. Jest projekt, który został dopiero złożony. Będzie on już w przyszłym tygodniu przedmiotem prac na komisjach sejmowych – stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Trójka t Beata Michniewicz t Michał Kobosko t Polska 2050 t polityka t wybory w Polsce t Ryszard Petru t wiek emerytalny w Polsce t referendum t

Petru nie chce CPK. Uważa, że Polska... ma silną konkurencję w Berlinie

- Projekt CPK to gigantomania. Nie jestem też pewien, czy Polska może przyjąć funkcję hubu. Mamy silną konkurencję w Berlinie - powiedział Ryszard Petru. Poseł Trzeciej Drogi dodał, że jest także zwolennikiem likwidacji Telewizji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Ryszard Petru t centralny port komunikacyjny t koalicja obywatelska t inwestycje t infrastruktura t lotnictwo t polityka t TVP t media publiczne t media t

Ryszard Petru kluczy ws. obietnic wyborczych KO. "Trzeba szukać oszczędności"

- Żeby komuś dać dużo więcej, trzeba szukać oszczędności - powiedział poseł elekt Trzeciej Drogi Ryszard Petru, pytany, kiedy zrealizowana zostanie złożona przez Donalda Tuska obietnica podwyżek dla nauczycieli. - Stan finansów publicznych określi, co jest możliwe w krótkim okresie, a co nie - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t opozycja t wybory w Polsce t Ryszard Petru t 800+ t nauczyciel t

Kobosko: nie ma powodów, by podnosić wiek emerytalny, warto stworzyć system zachęt

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga nie widzi powodów, by podnosić wiek emerytalny. Kandydat Trzeciej Drogi Ryszard Petru postuluje zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn na poziomie 62 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Trójka t Beata Michniewicz t Michał Kobosko t Polska 2050 t polityka t wybory w Polsce t Ryszard Petru t wiek emerytalny w Polsce t referendum t

Petru, niczym Grabowski, ujawnił plan opozycji. "Większość spółek powinna być prywatyzowana"

- Uważam, że większość spółek Skarbu Państwa powinno być prywatyzowanych - powiedział w piątek Ryszard Petru. Niegdyś lider Nowoczesnej, a obecnie polityk starający się wrócić do parlamentu w opozycyjnych barwach, przedstawił wizję działań po ewentualnej wygranej w wyborach. W tym samym tonie wypowiadał się niedawno ekonomiczny "guru" PO Bogusław Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t polityka t Ryszard Petru t wybory w Polsce t wybory parlamentarne t prywatyzacja t

Jak dziś wygląda dług Nowoczesnej? Koalicjant PO wciąż jest sporo winny obywatelom

Wygląda na to, że długi, które zaciągnęła partia Nowoczesna, dziś bliski koalicjant Platformy Obywatelskiej, nie są zbyt skrupulatnie spłacane. Pomimo zapewnień jej liderów o uregulowaniu zależności, wszystko wskazuje na to, że ugrupowanie wciąż jest winne obywatelom pokaźną sumę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t polityka t Nowoczesna t Ryszard Petru t Katarzyna Lubnauer t Adam Szłapka t

Giertych i Petru bez poparcia paktu senackiego. Siemoniak: jako outsiderzy powinni startować na Podkarpaciu

- Jeśli jest się trochę outsiderem, to należy jechać tam, gdzie może być trudniej. Widziałem wymianę zdań, że politycy ci powinni spróbować swoich sił na przykład na Podkarpaciu. To byłoby wyzwanie, a nie Wilanów, Mokotów i Ursynów w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio t Polskie Radio 24 t polityka t POLSKA t Roman Giertych t Ryszard Petru t wybory w Polsce t

Petru chce wrócić do polityki i zdradza powyborcze plany opozycji? Wywołał burzę w internecie

Wszyscy pamiętamy barwną karierę Ryszarda Petru, założyciela i byłego lidera Nowoczesnej, który znany był z lapsusów językowych oraz oryginalnych teorii. Teraz w przestrzeni publicznej pojawiają się pogłoski o jego chęci powrotu do polityki. Ponadto ostatnio jest on bardzo aktywny w mediach społecznościowych, a po jego piątkowym wpisie, w którym postulował o prywatyzację wszystkich strategicznych spółek państwa - w internecie zawrzało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA t Ryszard Petru t Leszek Balcerowicz t prywatyzacja t GOSPODARKA t polityka t opozycja t