Polskie Radio
Section05
samoloty

Prezes ULC: rynek lotniczy odbuduje się do 2025 roku

Z najnowszych prognoz Europejskiej Agencji Zarządzania Ruchem Lotniczym wynika, że rynek lotniczy w Polsce wróci do dobrej kondycji w 2025 roku. Informacje na ten temat przedstawił w rozmowie z Polskim Radiem prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Wcześniejsze prognozy Agencji wskazywały, że powrót do formy sprzed pandemii nastąpi rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo Koronawirus w Polsce LOT samolot samoloty transport GOSPODARKA pandemia flota Boeing infrastruktura

Lepsze warunki finansowania inwestycji na lotniskach. Rząd nowelizuje ustawy w związku z pandemią

Rada Ministrów przyjęła dzisiaj trzy ważne projekt nowelizacji ustaw: dotyczący przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego, umów koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów. Rozwiązania te mają wejść w życie z początkiem nowego roku.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo rząd Koronawirus w Polsce koronawirus ustawa samoloty GOSPODARKA infrastruktura

Przedłużony zakaz lotów: na liście 10 państw, ale bez krajów Unii Europejskiej i dwóch lotnisk w USA

Rząd planuje przedłużyć zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do 10 państw, w tym m.in. USA, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork. Na liście nie ma krajów z UE - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów. Nowe regulacje będą obowiązywały od środy 11 listopada do 24 listopada br.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo GOSPODARKA turystyka samoloty rząd infrastruktura