Polskie Radio
Section05
sklepy

Większość Francuzów uważa, że kupowanie francuskiego towaru to sposób na wsparcie krajowych przedsiębiorstw

93 proc. Francuzów uważa, że kupowanie francuskiego towaru to sposób na wsparcie francuskich przedsiębiorstw, a tym samym gospodarki kraju - wynika z sondażu Opinionway z 2020 r. Odpowiadają na to francuskie sklepy promując lokalne produkty i oznaczając je np. napisami: "Smaki naszych regionów" czy "Nasze regiony mają talent".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Francja owoce warzywa żywność sklepy produkcja rolnictwo ŚWIAT społeczeństwo

Waloryzacja programu "Rodzina 500+" do 800 zł. Resort aktywów: to będzie neutralne dla inflacji

Waloryzacja programu "Rodzina 500+" od stycznia 2024 r. do 800 złotych miesięcznie zwiększy pomoc dla gospodarstw domowych do ok. 24 mld zł rocznie - wskazał resort aktywów państwowych. Wyższy popyt będzie praktycznie neutralny dla wskaźnika inflacji - dodano.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny paliw ceny żywności ceny sklepy dzieci Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych POLSKA społeczeństwo

Koniec z nieuczciwymi promocjami w sklepach. Nowe przepisy mają lepiej chronić konsumentów

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że rozporządzenie o uwidacznianiu cen towarów i usług ma na celu walkę z nieuczciwymi promocjami w sklepach. Rozporządzenie weszło w życie wraz z początkiem nowego roku. Chodzi m.in. o obowiązek umieszczania na metce towaru w promocji najniższej ceny z poprzednich 30 dni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Waldemar Buda ceny promocje sklepy

Czy markety będą pracować krócej? Sieci handlowe reagują na kryzys energetyczny

Krótsze godziny otwarcia, redukcja oświetlenia, wyłączenie podświetlanych reklam, zamontowanie drzwi w lodówkach – to tylko niektóre ze sposobów, jakie stosują bądź planują zastosować sieci handlowe w związku z kryzysem energetycznym. Sposobom oszczędzania i dostosowywania się do nowych realiów przyglądał się Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo handel sklepy dyskont kryzys energetyka Paweł Turski Piotr Łodej Trójka