Polskie Radio
Section05
śmieciówki

"Amerykański sen stał się koszmarem". Były pracownik TVN ujawnia patologie w stacji

- Mieliśmy do czynienia z mobbingiem, szantażem, poniżaniem, izolowaniem, wykluczeniem zawodowym i współczesnym niewolnictwem. Amerykańscy właściciele doskonale wiedzieli, do jakich patologii dochodziło w TVN. Amerykański sen stał się amerykańskim koszmarem - mówił na konferencji SDP Kamil Różalski, były pracownik stacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media TVN pracownicy

"Sytuacja budżetu była inna niż obecnie". Paweł Poncyljusz o podwyższeniu wieku emerytalnego

- Rafał Trzaskowski na długi czas zapamięta zamieszanie wokół podwyższenia wieku emerytalnego - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej. - Za 10-15 lat temat emerytur nas nie minie. To będzie dla budżetu problem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kampania prezydencka Senat ustawa wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska legislacja polityka Andrzej Duda wiek emerytalny w Polsce Rafał Trzaskowski

POMOC DLA FIRM Tarcza antykryzysowa w praktyce. Ruszają wypłaty postojowego

Pierwsi przedsiębiorcy, którzy wnioskowali o świadczenie postojowe w ramach tarczy antykryzysowej, otrzymają pieniądze już dziś - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak wyjaśnia rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, te pierwsze wypłaty wpłyną na konta ponad 86 tysięcy przedsiębiorców. To łącznie ponad 172 miliony złotych. Najwięcej pieniędzy zostanie przelanych do przedsiębiorców w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma ZUS

"Chcemy rynku pracy, na którym ludzie mają stabilność"

– Wysoki wzrost gospodarczy i niski poziom bezrobocia to idealny moment, by wprowadzić w Polsce system bezpieczeństwa socjalnego na poziomie europejskim. Niskim kosztem można by zreformować system ubezpieczenia bezrobotnych, ponieważ teraz tylko co piąty bezrobotny ma prawo do zasiłku. Rządzący cały czas mówią, że na takie reformy nie ma czasu – powiedział w audycji Rozmowa PR24 Adrian Zandberg z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem minimalne wynagrodzenie bezrobocie umowy śmieciowe Mieszkanie Plus